Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
O tak ( ͡ ͜ʖ ͡) Wyciąłem szczotki z grafitowego zapasu do wiertarki i wsadziłem do silnika od młynka, a ten odpalił bez zająknięcia. Ekspres jest jednym z lepszych, więc monitoruje opór mielenia i wykrył że nie wsypana kawa.
Grzałki śmigają, uszczelki przy dyszy pary trzymają ciśnienie, pompa pracuje cichutko.
Muszę te guziki jakoś odnowić i zobaczymy co potrafi.

#kulkoweekspresy #siemens #eq5 #kulek1981naprawiastarocie
Kulek1981 - O tak (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Wyciąłem szczotki z grafitowego zapasu do wiertarki i ...

źródło: comment_1598967276XVjM0L0ynty5QcTjwHJHLz.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kulek1981: ja bym guziki zdemontowal, zamaskował taśmą ładnie i aerografem lub ewentualnie z puchy pomalował na jakiś metalik czy po prostu zwykły czarny i będzie git. Polecam farbę samochodową jednoetapową, nie do zdarcia w takich zastosowaniach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tylko_noc: Nie zgodzę się. Automat za stówkę bo coś cieknie lub kawa nie leci, w 95% przypadków da się naprawić bez większego problemu. Czyszczenie wyjmowalnego zaparzacza to jakaś godzinka z torxem w dłoni, w tym 45 minut luzu, bo części odmakają we wrzątku. Reszta idzie z automatu tabletkami i płynem do kamienia. Ekspresy do kawy nie posiadają kilometrów rur i podajników, ich czyszczenie to banał.
Zresztą, za jego źle serwisowanego, tańszego
@Kulek1981: ja mam delonghi 685. tu nie ma co sie zepsuc (no oprocz pompki wodnej 150zl, choc czasami naciagniecie sprezynki + smar silikonowy wystarczy zeby podzialala). a taki kombajn? juz raz probowalem naprawiac firmowy, ale nie pasowaly mi oringi do tego wkladu i wszystko przeciekalo.

plyn do kamienia to kwasek cytrynowy + denaturat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tylko_noc: Ja używam takiego na kwasie mlekowym.
Wyjmowane zaparzacze są wszystkie takie same. A do tego Siemens ma fajnie rozwiązane rozprężanie po zaparzaniu. Jak nie kupisz złych oringów, raczej nie zepsujesz.