Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przyszedł mi dziś laptop od #amso (konkretna sztuka.pl) Wziąłem opcje bez dysku bo mam swój. Wszystko pięknie ładnie bios przywróciłem do fabrycznych i instaluję windowsa. Tylko, że teraz mam problem bo nie mogę przejść konfuguracji... Zostały jakieś dane szwedzkiego pochodzenia. Gdzie one są zapisane skoro jest mój dysk i co teraz zrobić? Jakieś sugestie? #laptopy #windows #komputery
Dominik_1509 - Przyszedł mi dziś laptop od #amso (konkretna sztuka.pl) Wziąłem opcje ...

źródło: comment_1598964021Sw3GgWua05HyNRBCdlfx4l.jpg

Pobierz
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @Dominik_1509: ja bym zainstalował linuksa, mówię serio.

A co do windowsa, nie od dziś wiadomo, że różne rzeczy zapisuje na płycie głównej, na przykład klucz jest przypisany do komputera z tego co wiem, więc mając Szwedzki klucz, masz szwedzki system.

Nie wiem czy to coś pomoże, ale może wyjąć baterię z płyty to zapis zniknie? Nie wiem w jaki sposób te dane są trzymane więc tylko zgaduje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominik_1509: a jeśli są jakieś dane, to tylko pokazuje, że komputer z Windows trzeba pozbawiać nie tylko dysku ale i płyty głównej przed sprzedażą. Ciekawe informacje...
@niceman: @Dominik_1509: To co widzisz to Autopilot najpewniej - sprzęt był przypisany do firmy, firma go nie usunęła i Windows przy nowej instalacji wykrywa że jest na firme. Spróbuj wyczyścić / wyłączyć TPM na czas instalacji, być może pomoże