Wpis z mikrobloga

Mircy,

Ku przestrodze chciałem dać znać jak BMW wydymało mnie na 740,39 PLN xDDD

TL;DR BMW naliczyło sobie 740,39 PLN opłat za korzystanie z DARMOWEJ ładowarki i nie widzi w tym problemu

Pod siedzibą BMW Polska przy Wołoskiej w Warszawie jest ładowarka dla samochodów elektrycznych BMW oraz Mini. Kilka lat była ona po prostu dostępna dla wszystkich, ale z rosnącą popularyzacją aut elektrycznych oraz manianami, które odwalali kierowcy aut innych marek (Hyundaie, Mercedesy czy Audi pozostawione wpięte do ładowarki na całe weekendy) BMW zdecydowało się wpiąć tą ładowarkę do swojego systemu BMW Charging, tak aby dla właścicieli BMW oraz Mini ładowanie było dalej bezpłatne, oraz żeby właściciele pojazdów innych marek dalej mogli z ładowarki skorzystać, tyle że za opłatą.

Uznałem to za dobrą zmianę, ponieważ niejednokrotnie widziałem obrazek pt. stoi Mercedes EQC, który ma nastukane 12H ładowania a po właścicielu ani widu ani słychu.

W sierpniu korzystałem sporadycznie z ładowarki jak normalnie, jedyną różnicą było to, że na start ładowania musiałem użyć swojej karty BMW Charging. Jakież było moje zdziwienie jak w aplikacji zobaczyłem podliczenie rachunków za ładowanie przekraczające kwotę 700 PLN. Wysłałem do BMW Charging od razu maila z opisem sytuacji na co dostałem odpowiedź pic rel.

W komentarzach extra zdjęcia ładowarki wraz z informacją o tym, że jest bezpłatna.

Nie polecam.

#bmw #motoryzacja #afera #kradno #bmwcharginggate
greq333 - Mircy,

Ku przestrodze chciałem dać znać jak BMW wydymało mnie na 740,39 ...

źródło: comment_1598961566BVLNDhLi5HYiBkh2do7Oi0.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
@sorek: właśnie nie rozumiem tego robienia ludzi w #!$%@? że elektrykiem się jeździ taniej (jak kiedyś z dieslami że jest lepszy bo mniej co2). Jest taniej jak sobie ładujesz powoli ze swojego gniazdka, najlepiej w połączeniu z panelami słonecznymi na dachu domu. Wszyscy jak słyszą eko, to już myślą że się będzie jeździło taniej, a mało kto rozróżnia pojęcie "ekonomiczny" a "ekologiczny" i że nie zawsze idą one w parze.
Oczywiście
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@greq333: Naliczyło Ci duzo więcej niż pociągnąłeś prądu czy masz auto które ma takąpojemność baterii.

Pytam całkowicie powaznie, nie znam sie na autach, a o elektrykach wiem tyle, ze ludzie narzekali parę lat temu o ich zasięg.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 305
@greq333: jak chcesz ich troche prawnie przeciągnąć pod kilem, to wal na priv - mam niezbędną wiedzę, uprawnienia i doświadczenie w gnojeniu dużych korpo i ich wymysłów xD

dla pewności - w tej umowie z bmw charging, jestes konsumentem czy przedsiębiorcą?
  • Odpowiedz
  • 39
@greq333 przecież to jest jakiś skandal. Jeśli faktycznie taki napis na niej jest to po prostu porób screeny tych ich głupich odpowiedzi i napisz maila do UOKiKu z nimi w CC(najlepiej też dołączyć kogoś z polskiego oddziału BMW) . Przecież to jest jawne oszustwo konsumenta i jakieś ukryte opłaty nie wiadomo za co, sprzeczne z tym co jest na stacji ładowania.
  • Odpowiedz
@komentarze: Tak, przez paypal

@Karoleer: Odezwę się jak sprawa dojdzie do takiego etapu :) Wydaje mi się że w BMW Charging akurat jestem zarejestrowany jako konsument

@fastmotion: Jak nie zwrócą sami to tak zrobię :)

@neonn: Też się nad tym zastanawiam, zobaczymy jak sprawa się rozwinie
  • Odpowiedz