Wpis z mikrobloga

mam laptoka hp Elite Book8440p na Windows 10, dysk SSD500 GB , 4gb RAM,64 bitowy system operacyjny .Wczoraj pobrałem sobie heroes3 złota edycja zmontowałem obraz w DeamonTools i gra zatrybiła pięknie ładnie. Lecz po 20 minutach zabawy gra się zacina i muszę uruchamiać ponownie komputer. Co jest nie tak przecież heroes nie są jakieś zbyt wymagające, ktoś jest specjalistą w rozwiązaniu problemu?
#heroes3, #gry, #systemyoperacyjne , #komputery , #informatyka
  • 19
@Seba1991: Za dobry komp ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pierwsze: Pobierz exeka z NoCD (Heroes33.exe) - odmontuj obraz z DaemonTools. Sprawdź czy dalej jest błąd.

Drugie: Spróbuj zainstalować GLWrapper: https://verokster.blogspot.com/2018/10/heroes-of-might-and-magic-i-iv-gl.html
Wybierz ten dla HoM&M 3 i Heroes Chronicles (Heroes3GL_1.49.exe). Wypakuj archiwum na pulpit, zrób kopię zapasową DLLki z katalogu gry (jakby coś się zwaliło) i skopiuj DLL do katalogu z grą.
@Seba1991: Ja obstaję przy tym że nie musisz HoTA jeśli nie chcesz - HDMod robi to samo co podany przeze mnie wrapper. Bardzo się zdziwię jeśli to właśnie konkretnie HoTA naprawi ten błąd a nie sam HDMod.
@Cesarz_Polski: Jak pobierze H3 z GOG wersję PL to nie wgra sobie HDModa i HoTA tak od razu - będzie musiał podmienić exeka na wersję 3.3, bo instalator nie znajdzie katalogu gry.
Jeśli pobierze wersję ENG to spoko, ale jak sam OP pisze chce grać po polsku.