Wpis z mikrobloga

@SzaraSara: Szanuję kobiety w KD, macie fajne uniformy i nawet szare myszki wyglądają naprawdę seksownie. Podnosi to te prestiż samej firmy, bo wygląda to niczym stewardesy w liniach lotniczych i w efekcie wszystko sie prezentuje dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SzaraSara: Gratulacje! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś w KD spotkałem taka z prawdziwego zdarzenia Panią Kierownik. Wzięła za szmaty pasażera i go wyrzuciła z pociągu...
  • Odpowiedz
@SzaraSara: o no to długo Was trzymają za konduktora, u nas po roku już wysłali nas na kursy na kierowników. Fajnie było za konduktora, papierów nie trzeba pisać przynajmniej. Witaj w rodzinie kolejowej! :)
  • Odpowiedz
Możesz mi wyjaśnić, czemu numery siedzeń w pociągach są upośledzone?


@OneMaanArmy: są zgodne ze światową normą numeracji, wywodzącą się z czasów przed komputerowych. Pierwsza cyfra to numer przedziału. Miejsca parzyste to zgodnie z ruchem pociągu, nieparzyste to te tyłem. Miejsca X1 i X2 sąod korytarza, X5 i X6 od okna. Pozostałe są w środku po skosie,żeby sprzedając bilety w kolejności miejsc unikać sadzania dwóch osób naprzciw siebie.
Sprawę komplikują wagony
  • Odpowiedz
troszkę ponad 3k


@SzaraSara: Na stanowisku konduktora na start na rękę na normalnym etacie ok. 168 godzin miesięcznie? Poważnie? To bardzo dobre pieniądze. Mój znajomy nauczyciel ze stażem 16 lat nie miał 3k i w ogóle w Polsce powiatowej mało kto tyle zarabia, zwłaszcza przed czterdziestką.
  • Odpowiedz