Wpis z mikrobloga

Droga Mleczna nad Radocyną

Ostatnia urlopowa fotka - robiona troszkę z doskoku. Droga Mleczna w naturalnych barwach - bez popularnych niebiesko-fioletowych zafarbów. Materiał zebrany w noc przypadającą na maximum aktywności roju Perseidów. Rozmazane ciemne kształty na dole zdjęcia to pobliskie drzewa. Jest to efekt zbierania materiału przy użyciu montażu paralaktycznego. Głowica z obiektywem śledzi ruch nieba więc na długo naświetlanych klatkach pierwszy plan ulega rozmyciu.
Miałem miejsce na lepszy kadr gdzie nie było drzew, ale raz, że przedłużacz już nie sięgał a dwa nie chciałem zostawiać setupu 100m od miejsca z którego obserwowałem Perseidy. Dodatkowo im dalej "w las" tym bardziej odczuwało się narastający chłód i wilgotność.

Sprzęt: Canon EOS 600D (mod.), Samyang 14 mm f/2.8 @4.0; montaż HEQ5; stack
niebo klasy 3 w skali Bortle’a).

#nedvedinspace -> mój tag, zapraszam

#mojezdjecie #astrofoto #astrofotografia #fotografia #drogamleczna #kosmos #astronomia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Nedved - Droga Mleczna nad Radocyną

Ostatnia urlopowa fotka - robiona troszkę z do...

źródło: comment_1598523088lHL5GopB1zgfv3c6G2SeDA.jpg

Pobierz
  • 16
Rozmazane ciemne kształty na dole zdjęcia to pobliskie drzewa. Jest to efekt zbierania materiału przy użyciu montażu paralaktycznego. Głowica z obiektywem śledzi ruch nieba więc na długo naświetlanych klatkach pierwszy plan ulega rozmyciu.


@Nedved: Racja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nedved: Jesoo jak ja Ci zazdroszczę. Mega fotki. Pamiętam jak za gówniarza z kolegą (również pasjonatem astronomii) lataliśmy po sklepach z materiałami żeby dostać choć jedną tubę na którą nawijane były te materiały. Potem szybki skok na sklepy optyczne za szkłami okularowymi. Dobór soczewek, malowanie tuby na czarno w środku, montaż okularu i obiektywu i cyk nocka na podwórku zarwana :)) To jest jedna najfajniejszych pasji jaką miałem. Potem przyszła żona
@maminfoodboga: Montaż kupiłem używany z całym osprzętem (częściowo niepotrzebnym) za 3,8k. Teleskop z walizką i kilkoma niezbędnymi akcesoriami w sklepie dałem jakieś 3,5k. Do tego cała masa innych pierdółek typu: kable, złączki, miniPC, filtry.