Wpis z mikrobloga

Mój młody pojechał na skatepark z hulajnogą, a wrócił z kotem.

Pytanie do speców: co kupić małemu kotkowi na dobry początek?
Linki do allegro mile widziane.

#koty
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do tego że zaczął od razu srać - raczej bym się w takim układzie spodziewał, że jest czyjś

@ChacharZWarszawy: kotek trochę ubrudzony, pewnie gdzieś się szlajał. Jakiś facet chciał go odwozić do schroniska, ale znalazło się dwóch chłopaków z mięciutkimi serduszkami.

Najlepiej sobie z tym poradzić od razu, bo inaczej będzie walić w doniczki albo w buty.

@ChacharZWarszawy: zdaje się, że ten problem mamy z głowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FlasH: @ChacharZWarszawy: nie kupuj żwirku silikonowego, raz że większość kotów go nie toleruje, to dwa może być dla kota niebezpieczny. Najlepszy zwykły, tani ebonitowy żwirek.
Karma - najważniejsze są dwa aspekty - musi być mokra - kot to zwierzę pochodzenia pustynnego więc wodę pobiera głównie z pożywienia; karma musi być bez zbóż, żadne whiskasy, czy inne puriny, bo to uzależniające szajstwo ze wzmacniaczami smaku. Najłatwiej i najszybciej dostępne
  • Odpowiedz
@Green81: dlaczego żwirek silikonowy jest niebezpieczny? Próbuję coś znaleźć i znalazłem to http://www.kociesprawy.pl/magazyn/poradnik/opieka_nad_kotem/zwirek_na_kazde_zyczenie_-_tekst_magdalena_adaszewska/zwirek_na_kazde_zyczenie/, które zasadniczo mówi, że silikonowy jest bardziej bezpieczny niż bentonitowy.

Po składzie chemicznym patrzę, że zasadniczo żwirek silikonowy to powinien być krzemian sodu i trochę barwników dla kolorowych granulek, natomiast żwirek bentonitowy to krzemian sodu, krzemian magnezu i krzemian glinu... Czyli w zasadzie, też kupa silikonu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChacharZWarszawy: przede wszystkim bakterie, w ebonit się bryli więc wyciągasz wszystko, silikon pochłania ciecze i wyciągasz tylko odchody stałe. Poza tym silikon może przylepiać się do sierści. Tutaj jeszcze kilka informacji:

Żwirek silikonowy to granulki otrzymywane z krzemianu sodu. Krzemian sodu jest alkalicznym związkiem chemicznym wykorzystywanym w przemyśle środków myjących, myjąco-czyszczących, myjąco-dezynfekujących, jak również przy wyrobie chemii gospodarczej i wielu innych detergentów/produktów chemicznych. Stosowany jest również przy produkcji materiałów ogniotrwałych, cementu, kleju czy urządzeń przeciwpożarowych.

Silikon ma silne właściwości higroskopijne, co oznacza, że absorbuje wodę (ciecz, ale też wilgoć z otoczenia) do wnętrza. Dotyczy to również pochłaniania wilgoci z kocich łapek powodując wysuszanie opuszków. Ich nadmierne wysuszenie może doprowadzić do pękania skóry, tworzenia się bolesnych ran.

Żwirek silikonowy jest silnie zasadowy przez co działa drażniąco na kocie opuszki o zdecydowanie niższym pH również prowadząc do tworzenia się ran.

UWAGA
  • Odpowiedz