Wpis z mikrobloga

@Argonzz: jest to koncepcja bardzo słuszna. Ja długi czas zasuwałem na skuterku ale wtedy zajebiście jednak szło w płucko przeciskając się przez korki. Ostatecznie wygrał rower bo okazał się szybszy jak wybudowali drogi rowerowe i nie trzeba się ciskać między samochodami.
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

wszystkiego wychodzi raczej bezsens gospodarki opartej na wyimaginowanych potrzebach xD


Aż przypomina mi się to podsumowanie krachu podczas covida: gospodarka pada bo ludzie zaczęli kupować tylko to, czego naprawdę potrzebują.
  • Odpowiedz
Zapomniales napisać, że narazasz sie na wypadki, smierdzisz, mokniesz, jestes wolny, możesz podróżować tylko na względnie małe odległości ;d słaba alternatywa.
  • Odpowiedz
@LewaRenkaBoga: Obecnie większość samochodów ma filtry HEPA jako kabinówki. Do starszych modeli też można sobie często filtr HEPA dokupić - Bosch produkuje do sporej liczby starszych modeli, sam używam w zimie.
  • Odpowiedz
@LewaRenkaBoga: zupełnie to głupie i powiela mit zbitej szyby obalony już przez Bastiata w XIX wieku.

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na niepotrzebne rzeczy. Ten rowerzysta wręcz pomaga gospodarce, bo wydaje swoje pieniądze na rzeczy, które są mu faktycznie potrzebne.

Dzięki temu na rynku wiadomo, że prócz samochodów ludzie mają też inne potrzeby, rosną nowe przedsiębiorstwa które je zaspokajają, ludzie mają różne miejsca pracy, więc mogą więcej zarabiać i wszystko
  • Odpowiedz
@Lugi: spoko, obudzisz się na łożu śmierci, że #!$%@?łeś na rzeczy, których nie potrzebujesz, żeby zaimponować ludziom, którzy mają cię w dupie. Do tego śmierć może przyjść nie tylko za pół wieku. Jeden mój bliski kolega zginął w wieku 15 lat, a wczoraj się dowiedziałem, że zmarł syn właściciela osiedlowego warzywniaka. Miał 20 lat. Chłop jak dąb, ponad 190cm i ogólnie aparycja chada. Do tego miły, ułożony, nie żaden Sebix.
  • Odpowiedz