Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema

Jak nauczyć się tańczyć w klubach? Gdy przeglądam szkoły tańca dostępne w moim mieście to prezentowane style taneczne raczej nie odpowiadają temu co się robi w klubach.
I teraz pytanie jak/gdzie się tego nauczyć, bo to że nie mam do tego za krzty talentu, to jest to niemalże pewne.

#taniec #kluby #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f463925d2fae759452853cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DobraDama: Sporo można się nauczyć z filmików na youtube, oczywiście nie jest to tak efektywna nauka jak na żywo, ale ucząc się w domu pewnych kroków i próbując je powtarzać na imprezie można się sporo nauczyć. Jest też Szkoła Dance Control, która uczy typowo tańca pod imprezy w klubach. Mają też kanał na yt, gdzie uczą kroków. Co do tych prezentowanych stylów tanecznych to co masz na myśli? Jeśli salsę i
  • Odpowiedz
Nie napisałeś do jakich klubow chcesz chodzić i czy mówimy o nauce tańca samemu (obok partnerki) czy razem z nią.
Jesli to pierwsze to spróbuj się rozejrzeć z zajęciami w stylu salsa solo/footwork dla mężczyzn (żeby nie uczyli Ciebie za bardzo jak biodrami ruszać ;) ), może jakieś Bodymovement, itp. Tutaj powinieneś się nauczyć wszystkiego, co potrzebujesz - od rytmiki, przez relaks w tańcu po świadomość, że nawet ruchy barków czy łokci muszą wynikać z tego, co zrobiłeś stopami.
Natomiast jeśli chcesz umieć tańczyć z partnerką to polecałbym Ci kombinację dwóch tańców - czegoś, co nauczy Ciebie prowadzić gdy tańczycie w oddaleniu od siebie i czegoś, co pozwoli Ci się czuć i tańczyć pewnie w bliskim kontakcie. Do pierwszego spokojnie nada się salsa, do drugiego... cóż, najepiej Kizomba lub Zouk, ewentualnie może Bachata sensual.
To, że niekoniecznie taka muzyka będzie grana w klubie w niczym nie przeszkadza, nawet do elektronicznej muzyki możesz spokojnie to wykorzystać. Oczywiście są pewne granice, na przykład:

Bo do takiego Sia - Cheap Thrills zatańczysz Bachate, Kizombe, DiscoFox czy nawet Walca jak tylko masz fantazję wpleść.
  • Odpowiedz
@venomik: ja sporo wyniosłem z filmów na yt, tylko ja robiłem tak, że na bieżąco próbowałem nauczonych kroków w weekendy, teraz jest to mocno utrudnione.

Aktualnie myślę o czymś bardziej w stylu latino. Myślisz, że połączenie salsa+bachata jest dobrym rozwiązaniem w klubie, gdzie króluje reggaeton i latin pop?
  • Odpowiedz
@goldboy: Oh, TEN rytm xD

Myślisz, że połączenie salsa+bachata jest dobrym rozwiązaniem w klubie

Do tańca samodzielnego czy w parze?

Salsa i bachata mają równej długości kroki. Jak frazę podzielisz na 8 ćwierćnut: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 to w salsie i bachacie masz kroki na 1, 3, 5, 7. Przez co wszystko
  • Odpowiedz
@venomik: patrząc na Twoje doświadczenia to pewnie przed tą bardzo dobrą szkołą tańca już sporo umiałeś. Widziałam kiedyś kurs tańca nie oparty na żadnym konkretnym tańcu, idea bardzo mi się podobała, ale był dla osób już po jakichś kursach tańca, bardziej jako dopracowanie tańca jako takiego niż sucha pamięciówka konkretnych ruchów danego stylu.
  • Odpowiedz
patrząc na Twoje doświadczenia to pewnie przed tą bardzo dobrą szkołą tańca już sporo umiałeś.


@13czarnychkotow: To tak, w końcu miałem za sobą kilka lat nauki tańca, często po 6-10 godzin tygodniowo ;)

Widziałam kiedyś kurs tańca nie oparty na żadnym konkretnym tańcu, idea bardzo mi się podobała, ale był dla osób już po jakichś kursach tańca, bardziej jako dopracowanie tańca jako takiego niż sucha pamięciówka konkretnych ruchów danego
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania taniec użytkowy. Tak, to dslej wyglada troche bardziej jak towarzyski niz klubowy ale z repertuaru weselnego latwiej ci bedzie sie wbic w klimat klubowy jak nabierzesz swobody, plynnosci ruchow, pewnosci siebie i nauczysz sie kilku fajnych metod dreptania prawie w miejscu
  • Odpowiedz