Wpis z mikrobloga

to pozostałości netykiety z for. Jesteś pewnie za młody, i mało się udzielałeś na forach w necie :p


@teperkov: teraz też często jest to obecne. Niektóre fora mają nawet wydzielone działy do przywitania się. Osobiście nie widzę w tym nic złego, natomiast lekkim przegięciem jest, gdy ktoś nowy rejestruje się na forum, żeby zadać pytanie, bo ma problem, a tu wpada jakiś nawiedzony mod, zamyka mu wątek z pretensjami, że się
@teperkov No szkoda tylko, że zazwyczaj piszą tak 60 letnie babki, które ledwo umieją obsłużyć komputer. Tak, one na pewno są starymi bywalczyniami for.
Z drugiej strony na forach był osobny dział na takie wpisy, który do tego zachęcał. Jakbyś przywitał się w innym miejscu niż wyznaczone to najprawdopodobniej Twój pos spadłby z rowerka.
@WscieknietyWaz: Bo Ci co się znają na motoryzacji wiedza, ze tam nie ma z kim dyskutować.
Dzisiaj dyskusje ograniczają się do oleju, opon. Zapomnij ze ktoś Ci pomoże rozwiązać problem. Jak opisywałem na jednym z for swoją historie regulacji zaworów to słuchali jak świnia grzmotu, a raczej czytali :)
@teperkov: Tak, "pozostałości z netykiety". Chyba żartujesz. Bożeny i Bogdany na facebookowych grupach mają takie pojęcie o netykiecie jak ja o balecie. Poza tym nie znam takiego zapisu w netykiecie, który nakazuje dziękować za przyjęcie do społeczności.
@chrominancja: te szescdziesiecioletnie babki to wlasnie 15 lat temu #!$%@? na forach, jako czterdziestopiecioletnie grazyny, i wtedy sie witaly. nawyk zostal. mnie tam to na fb nie przeszkadza, dzieki temu mozna na przyklad przesledzic historie auta ktore chce sie kupic od goscia z grupy motoryzacyjnej na fb :D
to pozostałości netykiety z for.


@teperkov: W ogóle to, że grupy na facebooku zastąpiły fora to jakiś hiperrak. Na przykład fora dla użytkowników danej marki samochodu - wszystko ładnie poukładane, najważniejsze tematy poprzypinane, wszystko elegancko czytelne. Na grupie? Po siedem razy dziennie "A JAKI ROZMIAR OPON???" lub inne, równie porywające pytania.

Ha, tfu na grupy facebookowe.
to pozostałości netykiety z for. Jesteś pewnie za młody, i mało się udzielałeś na forach w necie :p


@teperkov: Tylko że na forach był od tego zawsze osobny dział i można było tego nie czytać na grupie FB masz jeden ściek postów. Na cholerę obok merytorycznych postów czytać mi czyjeś "witam, pozdrawiam"?
bywalem w miejscach gdzie za brak powitania i podziękowania się wywalało, nie fb akurat ale taka tradycja


@XXXpussydestroyer69: hardkor, ale w sumie ciekawa zasada, przynajmniej wyeliminuje się "słupy". Niby po 15 tys członków w każdej grupie a aktywnych przynajmniej raz w roku góra 1000 ( ͡ ͜ʖ ͡)
@rbk17: Ludzie się tak witają w grupie, zaczynają być w pewien sposób rozpoznawalni oraz to kwestia etykiety - jak wchodzisz do pokoju pełnego ludzi to mówisz dzień dobry.