Wpis z mikrobloga

Typowy polski film:

- saturacja kolorów -50%
- reżyser erosoman który raczy nas sceną seksu lub cyckami głównej aktorki już po 5 minutach filmu
- tematyka ciężka niczym ciosy braci Kliczko, wiadomo, patola, gwałty, zdrady i smród tanich fajek
- audio nagrywane przez naciągniętą na mikrofon rajstopę babci
- praca kamery przyprawiająca o mdłości
- fabuła przypomina wykres kursu bitcoina z ciągłymi nagłymi zwrotami akcji, chaotycznym wprowadzaniem postaci i równie niespodziewanym końcem

#film #kino #kinematografia #heheszki
  • 91
@Iskaryota: jacy widzowie takie kino niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż są tez plusy. Przez to, ze większość polskich filmow i seriali to kryminały, to poziom w tej kategorii jest całkiem wysoki ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do kolorów to pewnie wynik tego, ze tak jak mówiłem większość to kryminały, a ciężko budować klimat w cukierkowym świecie rodzinki Pl. Również często widzę, ze
@jest_agrest-nie_ma: do napisania tego wpisu zainspirowała mnie mała sesyjka z "ambitnej polskiej kinematografii wprost spod taśmy mistrzów z łódzkiej filmówki" także duże pudło

Wszystkie te filmy chcą być na siłę alternatywne i kontrowersyjne wprowadzając mnie w totalną dezorientację i obrzydzenie.

Vegetę oglądam tylko po porządnym znieczuleniu etanolem
@jest_agrest-nie_ma: a to trzeba BYĆ na festiwalu by móc się wypowiedzieć na temat ch*owatości polskiego kina? Nie bez przyczyny te filmy lądują po pół roku na Netflixie, to gnioty, tanie gnioty których nie da się oglądać na trzeźwo. Tak, próbowałem obejrzeć te wielce nagradzane dzieła w stylu Mowy Ptaków, ale nie mogę się odpędzić od wrażenia, że te filmy celowane są do boomerów, dla których seks i narkotyki nadal są super
@jest_agrest-nie_ma: Zrobiłem sobie heheszkowy wpis o T Y P O W Y M polskim filmie, ja nie mówię, że nie mamy wiele dobrych filmów na europejskim poziomie audio-wizualnym. Nie musisz już grać wysmakowanego superiora.

Co nie zmienia faktu, że to co wlatuje na serwisy VOD, nawet z kategorii ambitniejszej, wygląda jak jeden, mydlany film w którym w Polsce nigdy nie skończyła się komuna.
Scena seksu koniecznie odpychająca i wulgarna.


@avltree: aż mi się film Wołyń przypomniał i ten mechaniczny seks starego Janusza z jakąś młodą typiarą na sienniku w drewnianej chałupie (,) to było wyjście klasowe w liceum