Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Hej,
Niedawno w mojej kuchni zagościli nieproszeni goście - muszki owocówki (tak przynajmniej mi się wydaje chociaż jakoś szczególnie nie lgną do owoców itp.). Ogarnąłem więc kuchnię ale niestety muchy nie zniknęły. Wypróbowałem więc pułapkę z octu jabłkowego, wody i płynu do mycia naczyń (wszystko wymieszać i do słoika żeby tam się topiły). Przez dwa dni złapały się raptem 4 muszki, reszta dalej urzęduje sobie na suficie i zostawia czarne plamki. Kupiłem więc dzisiaj rano taką zieloną płytkę owadobójczą i postawiłem na szafce blisko sufitu. Póki co również bez efektu.
Poratujcie jakimś skutecznym sposobem żeby się pozbyć tego dziadostwa.
W załączeniu zdjęcie jednej z muszek. Dobrze myślę, że są to owocówki?
#owady #muchy #pytanie #entomologia
T.....9 - Hej,
Niedawno w mojej kuchni zagościli nieproszeni goście - muszki owocówki...

źródło: comment_1598120602JhVmxHhUb0Uh0NQmasGYOJ.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
Specjalnie założyłam konto może komuś pomogę. Walczę z tym dziadostwem od 2 lat. Ale chyba wygram znalazłam ich miejscówkę w rurze od górnej dziury w zlewozmywaku.
Horkaaa - Specjalnie założyłam konto może komuś pomogę. Walczę z tym dziadostwem od 2...

źródło: IMG_0906

Pobierz
  • Odpowiedz
@T.....9: Witam, od kilku miesięcy również walczę w domu z muszkami. Są małe krępe czarne i lecą do światła. Po wielogodzinnym doglądaniu ich miejsca wylęgania jestem pewien że u mnie w domu jednorodzinnym wychodzą z fundamentu! A dokładnie listw przypodłogowych przez szczeliny ze scianą. Zaklejenie listw silikonem daje krótkotrwały efekt bo te małe paskudy itak znajdują kolejną szczeline. Dzwoniłem do zakładu DDD i powiedzieli ze pierwszy raz spotkali sie z
lolek86 - @T.....9: Witam, od kilku miesięcy również walczę w domu z muszkami. Są mał...

źródło: received_356403810716831

Pobierz
  • Odpowiedz
@ @Horkaaa dobrze, że założyłaś bo mi pomogłaś! 4 lata walki i wracały rok w rok w lecie. I nie pomagało generalne sprzątanie, chowanie wszystkiego co jadalne, pułapki na owocówki - bo to nie owocówki. Są grubsze i bardziej zwinne. I to też nie te klasyczne z rur odpływowych ćmianki - one mają szersze skrzydła i są bardziej szare.
I dopiero twój wpis mnie olśnił! Jak wracałam z pracy to one
  • Odpowiedz
@Horkaaa tak teraz widzę, że już w 2021 byłam blisko rozwiązania problemu bo psikałam rajdem w zlew - ale to było jak leczenie objawów a nie znalezienie źródła. Bo nie przyszło mi do głowy, że one tam mogą jaja składać. Myślałam, że żreją jakieś resztki a nie, że dom urządzają sobie tam. I jakoś bardzo na tej dziurze antyzalewowej nie skupiałam się.

Jakbym mogła to z milion plusów bym ci dała!
  • Odpowiedz
@jahcekomunalne: W tym roku zmieniłem mieszkanie i jestem ciekawy, czy tutaj też się pojawią. Ale masz rację, wydaje mi się, że u mnie pojawiły się one również od momentu instalacji zmywarki ()/
  • Odpowiedz
@klocus Nawet jak się pojawią to może prościej ci będzie być może ich się pozbyć.

Aktualizacja - dzięki wpisowi @Horkaaa już tydzień minął i nic nie lata!
Jak ktoś tu kiedyś trafi to polecam sprawdzić rurę przelewową albo jakieś inne wilgotne środowisko.
  • Odpowiedz
Już od jakiegoś czasu obserwuję ten temat, bo od roku się męczę z tym dziadostwem. Tak zasrały nam sufit w kuchni, że przyspieszyło to decyzję o remoncie. Jutro planowana wymiana orurowania pod zlewozmywakiem... oby to było to!
Tak jak przedmówczyni założyłam specjalnie konto na wykopie, żeby zrelacjonować Wam co przyniesie skutek (nie "czy przyniesie", bo ja z nimi oszalaję dłużej :P).
  • Odpowiedz