Wpis z mikrobloga

no i pamiętajmy że za komuny polskie uczelnie wydawały samych noblistów, urzędy patentowe nie wyrabiały z wynalazkami,


@dorszcz: To mnie najbardziej zainteresowało. Z opowieści wiem, że jeśli coś się sensownego działa na uczelniach, to raczej pomimo państwa, nie dzięki niemu,

Wiecie Mireczki może skąd bierze się wyjątkowa popularność tego dzbana?


@TeczkiUkladyAgentury: Częściowo względy rodzinno-towarzyskie.
  • Odpowiedz
można było to zrobić uczciwiej, a nie sprzedawanie za 1% wartości


@dafto: możesz podać jakieś wyliczenia, które doprowadziły cię do tego 1%?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ogau: no sorry, 1% to i tak zawyżone xD w większości dopłacaliśmy

"Zdarzało się też nieraz, że więcej zapłacono doradcy, niż uzyskano ze sprzedaży. Skrajnym przykładem są Zakłady Papiernicze w Kostrzynie nad Odrą, które sprzedano za 80 zł (!), a za doradztwo ministerstwo dostało fakturę na ponad 80 tys. dolarów”.
„Elektrownia Połaniec, o mocy 1800 MW, została sprzedana przez ministra Emila Wąsacza z AWS Belgom z Electrabela w dwóch transzach
  • Odpowiedz
@dafto:
1. 250mln/1,8mld = mniej niż 1% ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
2. Skoro przejął długi o wartości 3mld to zapłacił 3,006mld. "Prawdopodobnie" dyskwalifikuje dalszą część wywodu.
3. Ciekawe czy w przypadku tych zakładów papierniczych też był jakiś dług. Mam ciekawsze rzeczy do roboty, niż szukanie tego, ale jestem się w stanie założyć, że długi były potężne.

Oczywiście, że wały były kręcone, że oszuści się dorobili, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: te długi były później umarzane lub spłacane z majątku firmy. Jeszcze ciekawa była sprawa z zakupem przez Palikota polmosu. Prywatyzacja w polskim wydaniu to była kradzież.
  • Odpowiedz
@Andreth: no a jak. Fun fact, uczelnie same sie ograniczają pobierając haracz od grantów naukowych które pozyskują badacze. Stąd co raz więcej thinkthankow. Bo jak dostajesz 100000 złotych na badania i musisz oddać 40000 za nie wiaodmo co to słabo dosc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@worldmaster: Tak pewnie. To teraz pokaż mi który kraj bloku wschodniego nie wyprzedał za bezcen i teraz ma potężne firmy wywodzące się z czasów komuny?
#!$%@? nawet z NRD gówno się Niemcom ostało, a zamiast walczyć o przetrwanie to najpotężniejsza gospodarka Europy ładowała tam miliardy marek.

Jak #!$%@? ciężko zrozumieć że cały ten biznes to było jedno wielkie, przestarzałe i nieefektywne gówno?
  • Odpowiedz
Miedzy neoliberalnymi reformami a komunizmem jest pewne spektrum na ktorym mozna podzialac


@loczyn: do którego spektrum większość potęg gospodarczych doszła zaczynając od dzikiego kapitalizmu
  • Odpowiedz