Wpis z mikrobloga

@TeczkiUkladyAgentury: nie żeby polskie stocznie straciły swoją konkurencyjność już w latach 70 z powodu zacofania technologii, ale to szczegół

O takim przemyśle motoryzacyjnym w stylu FSO to mądrzejsze jest już w ogóle nie wspomnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@jakacper: polska prywatyzacja to była granda. Nikt za to nie odpowiedział. U mnie był duży zakład stalowy, który sprywatyzowali Niemcom za grosze. Po zakupie nowy właściciel sprzedał wszystko z magazynu i już był 50% do przodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dafto w Polsce było za dużo zakładów produkcyjnych. Stawiano je tylko po to żeby ludzie mieli pracę. Komunistycznego rządu nie obchodził prak popytu. Coś z tym trzeba było zrobić. Można było zostawić żeby niszczało...
  • Odpowiedz
@dafto nie tylko Niemcy wykupywali zakłady pracy. Polacy także, teraz im się zarzuca, że się uwlaszczyli na przemianie gospodarczej. Wam to żadne rozwiązanie nie pasuje...
  • Odpowiedz
  • 21
@worldmaster XD
Leszek Balcerowicz nie był odpowiedzialny za prywatyzację. Poza tym prywatyzacja za jego rządów nie była wcale tak duża. Dużo większa była później.
Zupełnie nie masz pojęcia o czym mówisz
  • Odpowiedz
@TeczkiUkladyAgentury: rozpierd...a mnie zawsze podkreślanie tych stoczni za komuny - i co dzięki nim było - jeden statek dla każdej rodziny jak garbus w zachodnich niemczech? a może tyle tych statków komuniści na świecie sprzedawali, że robotnicy nie wiedzieli na co pieniądze wydawać i dlatego ciągle strajki wybuchały w tych stoczniach. a nie, czekaj, strajki wybuchały, bo człowieka po całorocznej harówce nie stać było, żeby mięso na boże narodzenie kupić nie
  • Odpowiedz
@dafto nie wiem dokładnie po jakim procencie wartości były wyprzedawane poszczególne zakłady, ale czesto bywa tak, że za cenę początkową nikt nie chce kupić. Dopiero przy trzecim przetargu, gdy obiekt jest wystawiony za grosze, znajdują się chętni.
  • Odpowiedz
@TeczkiUkladyAgentury: no i pamiętajmy że za komuny polskie uczelnie wydawały samych noblistów, urzędy patentowe nie wyrabiały z wynalazkami, sektor usług publicznych był wzorem do naśladowania przez zachodnie kraje takie jak Szwajcaria a jakość została po dziś dzień!
  • Odpowiedz
@dafto: > polska prywatyzacja to była granda. Nikt za to nie odpowiedział. U mnie był duży zakład stalowy, który sprywatyzowali Niemcom za grosze. Po zakupie nowy właściciel sprzedał wszystko z magazynu i już był 50% do przodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@dafto:

Ale to nie znaczy że idea prywatyzacji była zła. Zła była jej implementacja.
  • Odpowiedz