Wpis z mikrobloga

Mirki może jest tu ktoś taki kto z małego miasta uciekł do jednego z największych miast (Wrocław, Kraków, Poznań), ciężko było o mieszkanie? O pracę? W październiku w raz z moim różowym przeprowadzamy się do Wrocławia i zajebiaszczo się boję... że nie znajdę roboty, że ciężko o mieszkanie, że się nie odnajde... Może mi powiecie czy ciężko o pracę, bądź może ktoś będzie miły i pomógł by mi coś ogarnąć (,)
Liczę na wasze odpowiedzi i jeśli chcecie to słowa wsparcia.
#wroclaw #grupawsparcia #pomocy #pracbaza #poznan #krakow #warszawa #przeprowadzka
  • 20
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: przeprowadziłam się z zadupia do Bydgoszczy i nie ma żadnego problemu z mieszkaniem i z pracą. Na początku miałam trochę problem z ogarnięciem komunikacji ale teraz masz jakdojade i mapy google wiec nie ma opcji się zgubić
  • Odpowiedz
  • 4
@TfarukBartus zacznij rozglądać się wcześniej, może akurat znajdziesz ciekawą robotę. Fajniej i lżej będzie się przeprowadzić jak wszystkie rzeczy będą sformalizowane:)
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: rzuciłem pracę w małym mieście, w ciągu 2 dni ogarnąłem mieszkanie w wro w grupkach fb na wynajem, kawalerkę, pracę znalazłem na grupkach fb [praca ogloszenia wroclaw] , po 2 dniach ją dostałem, po pół roku przeniosłem się z tej kawalerki na pokój by zaoszczędzić i tak już sobie tu siedzę ponad 3 lata :) teraz wszystko na fb wychaczysz
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: warto sobie wcześniej robotę ogarnąć, ja tak do wawy jechałam, mieszkanie ogarnęłam w jeden weekend z Gumtree, a na miejscu już poznałam ludzi i było naprawdę fajnie :) nie ma się co bać!
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: mieszkanie ogarniesz w weekend, prace jakąkolwiek (chociażby na kasie w Lidlu) znajdziesz od ręki, a potem zawsze możesz na spokojnie szukać czegoś w gastro jak chcesz ;)
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: jeśli Ty i różowa macie plan i chęć pracować oboje to bez problemu ogarnięcie mieszkanie i prace, po 2-3 latach wynajmu zaczniecie szukac mieszkania do kupienia potem lepsze ciuchy samochód dziecko i za 5-10 lat będzie wam się żyło super. Mówię na swoim przykładzie gdzie wyjechałem z różowa 5 lat temu bez nagranej roboty, wykształcenia i z 2k oszczędnościami
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: Z racji koronaświrusa wiele tematów z praca mozesz zrobic online wiec warto z tego skorzystać by przyjezdzac tutaj juz z spokojna glowa. Jestescie we dwoje wiec dacie sobie rade spokojnie :D
  • Odpowiedz
Uciekłam, dałam radę, też dacie. Na początek zawsze złapie się jakąkolwiek pracę, jak się zadomowicie będzie można szukać czegoś lepszego. Głowa do góry, odwagi :)
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: szukaj pracy już teraz, rozmowy obecnie i tak przeprowadza się przez telefon/skype. O mieszkania nie ma co się martwić, zawsze się coś znajdzie. Robota w najgorszym wypadku na przeczekanie w biedrze czy na stacj mi benzynowej, dla chcącego zawsze coś się znajdzie ;))
Jeśli się boisz to dobrze, strach przy takich zmianach jest jak najbadziej na miejscu. Powodzenia :))
  • Odpowiedz
Z powodu covida, sporo studentów ma zajęcia zdalne i nie każdy wróci do Wrocławia. Wybór mieszkań powinien być spory. Jeżeli chodzi o prace, to zawsze się coś znajdzie. Pracy jest bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@TfarukBartus: ja zrobiłam taki - dla mnie - skok na głęboką wodę z małej mieściny, pracę i mieszkanie ogarnęłam przez olx; w tydzień da się
to załatwić. Ludzie we Wro na których się natknęłam byli/są bardzo pomocni i was nie zjedzą więc nie ma co się bać tylko działać ;)
  • Odpowiedz