Wpis z mikrobloga

@Nie_wiem_jak_sie_nazwac: Nie rozumiem dlaczego miałbyś mieć osobny endpoint do kategorii i subkategorii. Po prostu zrób jeden który bierze ID kategorii i niech zawsze zwraca to samo, nie powinno cię obchodzić czy ta kategoria ma subkategorie. I to też jest duża uwaga do tego kodu - nie wiem dlaczego pobierasz kategorie po tytule. Używaj ID, ID jest stałe, tytuł nie.

Ten CommonView to w ogóle czarna magia dla mnie. Nie wiem czemu
@Nie_wiem_jak_sie_nazwac: Jeżeli dobrze rozumiem "CommonView" to chcesz stworzyć swojego rodzaju "zakładki" z różnymi informacjami o firmie?

Jeżeli tak, to zwróć w context {"company": company}, każdy z tych caseów stwórz w osobnej zakładce ("tab"), i poszczególne zakładki chowaj/odkrywaj w CSSie wg potrzeby.

Nie ma potrzeby przeładowywać strony jeżeli operujesz zawsze na tym samym obiekcie.
Dzięki za odpowiedzi :). Pozwól że podpytam, jak to na formularzach? Łapie z kwargsów bo są przekazywane do URL. Ten widok SectionList... odpowiada jednocześnie za wyświetlanie kategorii (np Men Women) jak i za podkategorie (Trousers, Jackets...) dlatego pobieram oba. Jeśli chodzi o wyszukiwanie to rozumiem, że powinienem robić coś w stylu subcategory__id=subcategory, ale jak to przekonwertować z kwargsów xd.
@Nie_wiem_jak_sie_nazwac: Nie wiem dlaczego wydawało mi się że tam jakiegoś POSTa widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) na gecie rzeczywiście formularze nie mają sensu.

Natomiast jeżeli chodzi o te kategorie to zrobiłbym krok wstecz i zaprojektował je na nowo na poziomie modelu.
Obczaj https://github.com/django-mptt/django-mptt
Paczka pozwala ci tworzyć strukturę drzewiastą. Np. Ubrania -> Koszulki -> Koszulki w paski/Koszulki w groszki/Żonobijki

Unikałbym rozbijania kateogrii i subkategorii na dwa osobne
@Lunatik: No właśnie taki był zamysł, żeby kategorie były stałe (Men/Women/Accessories) przy czym podkategorie już dynamiczne, np dodajesz Jackets do Men, to tam tylko się pojawia. A przyjmując, że zostawiam tak jak jest, to jak zrobiłbyś SectionListItemView? Mam 2 URL prowadzące do tego widoku, przy czym 1 jest tylko z kategorią, a 2 zawiera również podkategorie. Chyba za wcześnie wziąłem się za taki projekt, powinienem zmienić obiekt zainteresowań :d