Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Susssano123: Na UJ masz licencjat czy inżyniera? Plus politechniki jest taki że zawsze możesz pokombinować bardziej i przepisać się na inny wydział jeśli Ci zależy. Parę osób u mnie na roku tak robiło, pierwszy semestr jest w miarę podobny więc nie ma problemu z przepisaniem ocen
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Susssano123: skoro już wyjaśniliśmy ile są warte rady kolegi wyżej to napiszę ci jak jest - skończyłem FAIS dobre kilka lat temu, nikt nigdy nie dał #!$%@? o lic (XD) za to dyplom UJ, w przeciwieństwie do PK zawsze robi wrażenie, również za granicą, pracę znalazłem bez problemu, poznałem sporo spoko ludzi i parę fajnych rzeczy. Poziom studiów okreśłbym jako w porządku/średni i mogę polecić ten kierunek ale:
- jeśli planujesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Susssano123: cokolwiek wybierzesz to ostatecznie liczy się to ile pracy włożysz sam - taka jest prawda. Obie uczelnie będą pewnie ok, ale też na żadnej z nich nie nauczą cię "pracy w firmie" - prawdopodobnie na żadnych studiach w ogóle :)

Na plus dla FAIS - nowy kampus, USOS, który sprawia trochę problemów, ale pozwala całkiem nieźle sobie samemu ustalić plan co jest absolutnie kluczowe jeśli zamierzasz pracować w trakcie studiów,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: Ja się nie znam na temacie, ale ty się już ogłaszasz ekspertem. Zależy kim chcesz być, jeśli ktoś planuje pracę jako ogólnie support IT, będzie pracował przy fizycznym sprzęcie to nie widzę opcji żeby nie miał wiedzy na poziomie inżyniera. Pierwszy rok to sama fizyka, elektrotechnika, to są podstawy.

Jeśli mówimy o game devie to ogarnięty człowiek poradzi sobie bez studiów. Programista nie musi wiedzieć jak płynie prąd, bo cała
@powaznyczlowiek: @Susssano123: też kończyłem fais ale to już z 10 lat temu i te różne matematyki mnie prawie zmiotły z planszy na pierwszym, drugim i trzecim roku (miałem warunek), ale to tylko przez własną głupotę i lenistwo.
Teraz po latach żałuję, że nie potraktowałem studiów bardziej poważnie, ale co zrobić, gdybym teraz poszedł to pewnie byłoby tak samo ;)

Jako ciekawostkę dodam, że przed fais byłem rok na pk mech,
@beesAreAwesome: @Susssano123: ale #!$%@? z tym licencjatem XDDDD
najlepsza informatyka w Polsce jest właśnie na Uniwersytetach (UJ, UW, UWr), a wy piszecie jakieś bzdury, że inżynier jest lepszy od licencjata (chociażby dlatego, że 'dobrze wygląda'). Nie no, śmiechłem ostro.