Wpis z mikrobloga

@Pozdrozbiedronki na fermentację cichą Mireczku. Swoją drogą ciężko wyciągnąć wiele z brzoskwinii w piwie z uwagi na stosunkowo niewielka intensywność smaku tego owocu. Zdarzylo mi się nawet w ostatnim berlinerze, że 3kg truskawek w 20l piwa się schowało pod estrami od kveik Lida i osoby postronne miały problem ze znalezieniem w tym piwie truskawek ;) wszystko zależy od jakości owocu, jego dojrzałości i smaku
@wertychochlik tak myślałem czy by nie dorzucić suszonych brzoskwini do gotowania z chmielem, nie wiem jak by to wyszło końcowo. Szukam takich owoców by nie wyszedł kwas z tego a nie znalazłem nic by brzoskwinie mogły by taki kwas spowodować ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Pozdrozbiedronki: Brzoskwinia to średni temat, jak pisał @wertychochlik, słabo oddaje aromat. W którymś z podcastów alchemii o owocach Janek i Olek mówili, że lepsze efekty „brzoskwiniowe” daje (chyba, mogłem źle zapamiętać) nektarynka. U mnie w belgach na BE-256 od Fermentisa wyszła ładna brzoskwinia we wszystkich 3 piwach (blonde, dubbel i tripel), a im mocniejsze piwo, tym bardziej intensywna.

A co do tego kiedy dodawać, to na cichą ofkors.

@queueueue:
@queueueue: nie wiem, ja nie jestem fanem owocowych i tych nowości. Warze póki co altbiery bittery, drystouty bo takie lubię. Ostatni eksperyment z apa nie wyszedł mi na dobre i fermentuje właśnie triple ipe:d
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pozdrozbiedronki: dzisiaj dodaje 1,5kg brzoskwini i 2k moreli na cicha. Owoce zamrożone. Dam znać jak wyszło. Wcześniej robiłem z malinami, mango, marakuja, czarna porzeczka. Wszystkie piwa były smaczne.