Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady, chciałbym zmienić swój #bank z Pekao S.A na jakiś inny. Powody zmiany są główne dwa - pierwszy jest to, że notorycznie ostatniego dnia oraz w okolicach 10 każdego miesiąca nie można korzystać ani z strony WWW ani z #peopay. Druga rzecz jest ciągła blokada #googlepay przez Pekao.

Czy możecie poradzić jakieś inne #banki ?
Główne wymagania to:
- obsługa przelewów BLIK na telefon (to już chyba wszyscy mają?)
- obsługa Google Pay
  • 16
zmienić


@rysiwnuk: Bez sensu. Jeśli już, to otwórz kolejne konto. W każdym zdarzają się awarie, problemy techniczne, przerwy aktualizacyjne. Dwa to absolutne minimum, choć ja oscyluję najczęściej między 5 a 10.

Moim ulubionym bankiem jest Alior, ze względu na cały ekosystem, który u nich mam (kantor, konto prywatne, firmowe, T-Mobile, pierwszy rachunek maklerski jaki otwierałem kilkanaście lat temu).
@HenryMorgan:

Jeśli już, to otwórz kolejne konto.


Jaki jest tego sens? Nie chce mi się bawić w posiadanie kilku rachunków w kilku bankach. Problemy z Pekao są od około roku, co chwile niby naprawiają, lecz nic z tego nie wynika.

Już bym wolał testy takie jak w #mbank bo bym widział, że coś się dzieje.
Jaki jest tego sens?


@rysiwnuk: Taka, że co jakiś czas na wykopie czytamy płacz ludzi, którzy też tego nie rozumieją.
"Ratunku, w sklepie zatrzymano mi kartę, nie mam czym zapłacić!"
"Awaria! Cholerny bank, jak mam zapłacić rachunki!!"
"Przez pomyłkę zablokowano mi konto, nie mam dostępu do swoich pieniędzy".
@rysiwnuk: awarie (czasem nazwane testami) są w każdych bankach, ostatnimi laty coraz częściej.

Co do Google Pay to go nie ma i nie będzie w wielu bankach bo przez lata operujące w PL banki musiały opracować własne mechanizmy płatności zbliżeniowych w co sporo zainwestowały. Nie ma żadnego powodu by nagle to wyrzucać i dawać Google Pay.
Z Apple Pay jest inaczej - na iUrządzeniach nie było nigdy dostępu do nfc dla
@HenryMorgan:

Dla mnie takie powody są wręcz śmieszne, przez jakieś 10 lat nie miałem ani jednej takiej sytuacji (oczywiście, nie zakładam, że nie będę miał). No ale jak można sobie "przypadkowo" zablokować konto? Systemy są tak skonstruowane, że tylko z winy użytkownika można sobie zablokować konto - czy to wpisując błędne PINy czy też hasła.

@Singularity00:

Więcej niż jedno konto, w różnych bankach to podstawa jeśli chodzi o zabezpieczanie się
@rysiwnuk: ale zdajesz sobie sprawę z tego, że sporo innych banków też nie dało GP? Z tego samego powodu.

" Chciałbym mieć możliwość wyjścia z domu i zapłacenia zegarkiem idąc gdzieś, zamiast brać telefon i płacić wszędzie telefonem."

wybierz iPhone + AWatch to będziesz mógł.
@rysiwnuk, polecamy nasze PKO Konto za Zero: bezpłatne prowadzenie konta osobistego, 0 zł za kartę debetową – wystarczy wykonać 5 transakcji bezgotówkowych (z wyjątkiem przelewów) daną kartą lub BLIK-iem w okresie rozliczeniowym karty, bezpłatne wypłaty w PLN BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce. Więcej informacji na ten temat zamieszczamy tutaj: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-za-zero/
@HenryMorgan:

no dobra, złe porównanie dałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Singularity00:

ale zdajesz sobie sprawę z tego, że sporo innych banków też nie dało GP? Z tego samego powodu.


Tak, napisałem, że to bardzo dobre wytłumaczenie czemu nie udostępniają GP.

wybierz iPhone + AWatch to będziesz mógł.


Lubie moje obie nerki, nie chce się jednej pozbywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@EkspertPKO:
@rysiwnuk: kazdy bank ma przerwy / awarie. dlatego dobrze miec konta w roznych bankach, najlepiej miec jedno konto podstawowe bo nie musisz spelniac zadnych warunkow zeby konto bylo darmowe + konto w innym banku po otworzeniu konta podstawowego.
@rysiwnuk: Zapraszamy Cię do sprawdzenia naszej oferty :) U nas znajdziesz zarówno płatności/przelewy BLIK jak i usługę Google Pay. Oferujemy między innymi darmowe konto Direct, ze stałym dostępem do pieniędzy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Szczegóły naszej oferty możesz sprawdzić tutaj.