Wpis z mikrobloga

Mireczki, takie pytanie - maksymalnie tanie (za "najniższą krajową") auto miejskie (4 osobowe wystarczy), z poduszką powietrzną, hydraulicznym sprzęgłem i wspomaganiem kierownicy, to... ? W porywach z niezbędnymi rzeczami jakby wyszło do "średniej krajowej", to też byłoby akceptowalne (ale wiecie, to już musi być lux - bezwypadkowe, 180 tys. km i po niemcu, który pod kocem trzymał i jeździł tylko do kościoła).

Szukam czegoś, co wytrzyma rok (i przejdzie przegląd) lub 1000 km ;) i będzie tym mógł kierować "różowy krasnal", do pierwszego dzwona ze śmietnikiem miejskim czy innymi, tego typu niespodziewanie wyskakującymi przeszkodami. Chodzi o to, żeby stało na parkingu i w razie czego odpaliło raz w miesiącu, żeby przejechać 5 km, ale żebym potem nie musiał słuchać dwa razy tyle czasu jak to się ciężko jeździ. Najlepiej na tyle małe, żeby kobieta dała radę zaparkować na miejscu parkingowym "dla matki z dzieckiem" ;)

#samochody #motoryzacja
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QI-IQ: nie wiem co to jest hydrauliczne sprzęgło, ale punto sobie nieźle radzi, jest też chyba wspomaganie kierownicy, bo mi niebieski wcisnął jakąś opcję "city" czy coś takiego i ona wtedy lżej chodzi :D jest małe i nawet ma klimę i elektryczne szyby :D a kosztowało 1000zł :D zaraz minie rok czasu jak jest w użytku.
O właśnie nie wspomniałem, że najlepiej benzyna i spalanie poniżej 25 l/100 km ;)

Co do Punto - w ogóle zapomniałem o jego istnieniu, a zdawałem na nim prawko ;) Opcja "city" włączała "turbodoładowanie wspomagania", bo ono działa cały czas nawet bez tego (ale dobrze, że mi przypomniałaś).

Na Lupo nawet patrzyłem, ale to ma chyba sprzęgło na lince... :/
@QI-IQ: kolejny z fiatów, stilo. Raczej 1.2, do miasta wystarczy, a ma wszystko, o czym mówiłeś. I że niedoceniany model, to kosztuje właśnie grosze. A w standardzie 6 poduszek, często też tryb city, abs, ASR, inne szmery bajery. Warto spojrzeć, jeżeli nie za duże.
Panda mi się maksymalnie nie podoba, zaraz po Multipli, ale... no cóż ;) Wezmę pod uwagę.

Stilo też przyzwoicie wygląda. Co do Corsy - jakoś Ople do mnie nie przemawiają - kojarze je z dziwnymi kierunkowskazami (manetki), ale też spojrzę. Ok, dzięki, wiem już mniej więcej czego szukać.