Wpis z mikrobloga

Młodzi mężczyźni wycofują się ze społeczeństwa, ponieważ jest oczywiste, że nikt ich nie obchodzi
Większość bezdomnych to mężczyźni. Większość zgonów w wyniku samobójstwa to mężczyźni. Młodzi mężczyźni rzadziej kończą studia niż młode kobiety. Młode kobiety zarabiają więcej niż młodzi mężczyźni. Samotne kobiety częściej posiadają mieszkanie niż samotni mężczyźni. Istnieją poważne rozbieżności w wysokości pomocy rządowej dostępnej dla mężczyzn i dla kobiet.

Jednak nigdy nie widziałem kobiet maszerujących, aby położyć kres męskiej bezdomności. Nigdy nie słyszałem reklamy radiowej o zbieraniu pieniędzy na raka prostaty. Nigdy nie widziałem reklamy z pytaniem mężczyzn, czy może czas dać studiom drugą szansę. Dosłownie nikogo nie obchodzi, czy żyjesz, czy umierasz. Nikogo nie obchodzi, czy jesteś wykształcony, czy spełniony. Każdy ma cie w dupie.

Będziesz otwarcie wyśmiewany, lekceważony i poniżany, jeśli nie pasujesz do z góry określonej formy społecznej, która istnieje dla mężczyzn. Bezdomny? Odpieprz się. Mały #!$%@?? Ha ha. Samobójczy? Ew.

Po co zawracać sobie głowę byciem częścią społeczeństwa, które w najlepszym przypadku cię ignoruje, a w najgorszym jest otwarcie wrogo nastawione do ciebie? Widziałem wiele artykułów takich jak ten: „Dlaczego młodzi mężczyźni nie zakładają rodzin tylko wolą grać w gry komputerowe? To musi być spowodowane tym, że przerażają ich wykształcone kobiety”. Zawsze dochodzą do tych samych, tępych i nielogicznych wniosków, że mężczyźni są po prostu głupi / leniwi / bezużyteczni / uciążliwi w jakiś sposób. Kobiety i tak są lepsze.

Młodzi mężczyźni odpadają, ponieważ są traktowani przez społeczeństwo jak rzeczywiste, dosłowne przedmioty jednorazowego użytku. To jest prawdziwy powód.

#przegryw #zwiazki #kobiety #p0lka
TechPriest - Młodzi mężczyźni wycofują się ze społeczeństwa, ponieważ jest oczywiste,...

źródło: comment_1597593805gkHzdWKXqh4FVfrgJDavvn.jpg

Pobierz
  • 17
@TechPriest: mężczyzna MUSI, a kobieta MOŻE, to jest przyczyną tych wszystkich problemów. Kobieta wystarczy, że nie waży 200kg przy wzroście 156cm i nie śmierdzi. Facet ma być wysokim Adonisem bez skazy robiącym oszałamiającą karierę i srający szmalem, albo zostanie uznany przez społeczeństwo za odpad i niepotrzebne, brzydko pachnące gówno. Za 30 lat być może mężczyźni nie pasujący do tych wygórowanych standardów będą utylizowanii w imię jakichś chorych, oświeconych idei.
@TechPriest: No ale trochę prawdy w tym jest ze faceci są leniwi,
Taką mamy naturę, w Afryce to kobiety noszą wodę po kilka kilometrów, zajmują się dziećmi, a faceci grają w karty czy coś i rzują jakieś liście, tak samo robią lwy, polują, później ruchają i śpią, tyle.

Żyjemy w nienaruralnym otoczeniu i wymaga się od nas nienaruralnych czynności,
Bycie aktywnym przez 10h dziennie jest nienaturalne dlatego wielu facetów po pracy
To trochę zależy czy czlowiek daje sie zaszufladkowac tym wymaganiom, i jezeli ich nie spełnia to mentalnie sie codzinnie tyra za to ze nie zarabia milionów, nie ma czerwonego ferrai i kratki na brzuchu i 20cm . Trzeba miec świadomość ze wybór zalezy od nas i naszego nastawienia. Jezeli mamy w otoczeniu osoby które mysla stereotypowo i wymagaja od nas Bog wie czego bo tak, bo tak powinno byc. A jezeli masz
Jednak nigdy nie widziałem kobiet maszerujących, aby położyć kres męskiej bezdomności.


@TechPriest: Nie widziałam nigdy mężczyzn którzy maszerowaliby aby położyć kres męskiej bezdomności. Może tak zamiast krytykować kobiety za to że nie poświęcają całej energii na walkę z problemami mężczyzn to mężczyźni w ramach solidarności z innymi mężczyznami zaczęliby rozwiązywać swoje problemy? Bo kobiety się tego nauczyły, że muszą same maszerować o swoje prawa, do was to jeszcze chyba nie dotarło.
@Zgagulec:

Nie widziałam nigdy mężczyzn którzy maszerowaliby aby położyć kres męskiej bezdomności.


Bo w szerokopojętym dyskursie dotyczącym ról płciowych w Polsce nie ma miejsca na takie rzeczy. Młodych mężczyzn uczy się czegoś zgoła odwrotnego, tj. stawia się im całe spektrum wymagań, którym muszą sprostać, by móc się w ogóle mężczyznami nazwać. Wybuduj dom, zasadź drzewo, spłódź syna i nie spróbuj nawet jęknąć przy tym wszystkim, bo jakąkolwiek oznakę słabości wytknie ci