Wpis z mikrobloga

#psy #zwierzaczki #mieszkanie

Zastanawiam sie na kupnem psa do mieszkania (2pokoje + ogrodek). Szukam rasy, ktora bedzie nie tak trudna do wychowania. Pracuje aktualnie zdalnie ale moze sie to zmienic. Minimum aktywnosci to bylyby dwa spacery, rano i wieczor + moze jeszcze jeden w ciagu dnia. Mysle ze pies musialby ze 3-4 dni w tygodniu wytrzymac sam ze soba przez 8-9h. Wiem ze jest to lipa, ale przeciez ludzie maja zwierzaki. No i co najwazniejsze odpadaja maltanczyki, buldogi francuskie, mopsy etc. Chce „nietorebkowa” rase. Cos pomożecie?
  • 20
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: 8-9 godzin to nie problem dla żadnego psa jeżeli zostanie wcześniej odpowiednio zmęczony więc spokojnie :) Z takich "łatwiejszych" ras może jakiś spaniel albo Owczarek szetlandzki?
  • Odpowiedz
@kinesin1000: Wypok w pigulce. Szukam rasy ktora sobie dobrze w takich warunkah poradzi zeby nie odczuwala dyskomfortu. Rozumiem ze wedlug Ciebie 95% jak nie wiecej wlascieli psow powinni je straci bo musza pracowac i byc nieobecni w domu xD ja #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@robertx: Oczywiście, psy myśliwskie czy pasterskie to najlepsze rozwiązanie do mieszkania. Już widzę to ich odpowiednie zmęczenie na dwóch spacerach po 15 min. pod blokiem.
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: Może trochę zburze twoj swiatopoglad ale po pierwsze primo - tak, czasami jakaś część ludzi coś robi a nie jest to wcale właściwe. Po drugie primo - tak, to wypok w pigułce bo ktos sie z toba nie zgadza tragedia xD
  • Odpowiedz
@nkrnpp: OP nie pisał, że spacery po 15 minut to raz. A dwa to obie rasy które wymieniłem w ostatnich latach zrobiły się niesamowicie bardziej "kanapowe" niż pracujące zgodnie z przeznaczeniem.

@pussi_magnet: Malkontentów nie słuchaj, odpowiedzialni ludzie potrafią w blokach mieć dobermany czy owczarki niemieckie i nie mają z nimi problemów. W domu pies ma tylko odpoczywać pomiędzy spacerami i czy to będzie kawalerka 15m2 czy dom 300m2 to psu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pussi_magnet: I tera to to, że szczytne plany to jedno, a życie przez najbliższe 10-15 lat to drugie. I naprawdę myślisz, że psu pasterskiemu czy myśliwskiemu, który ma w genach bieganie, zaganianie czy aportowanie wystarcza dwa smętne spacery po 35-40 min. dziennie? Np. spaniele jakie znałem nie odpuściły żadnej wodzie jaką zobaczyły (staw, rzeczka, kałuża). Już widzę Twoją radość po takim spacerze.
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: Zadajesz pytanie, dostajesz radę wzięcia do mieszkania psa myśliwskiego czy pasterskiego, a jak zwracam uwagę, że to słaby pomyśl, to się zachowujesz jak rozkapryszony dzieciak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pussi_magnet: owczarki niemieckie to bardzo łatwe w ułożeniu psy, a gdy dostaną odpowiednie zabawki umieją sobie jako tako same zorganizować czas, do tego bardzo inteligentne przy dobrym wychowaniu
  • Odpowiedz
A dwa to obie rasy które wymieniłem w ostatnich latach zrobiły się niesamowicie bardziej "kanapowe" niż pracujące zgodnie z przeznaczeniem.


@robertx: #!$%@? mać, "zrobiły się bardziej kanapowe"? Co to w ogóle znaczy, ktoś im genetycznie zmienił usposobienie? "Pracujące zgodnie z przeznaczeniem"?... Ty wiesz w ogóle, że wypowiadasz się o żywych stworzeniach a nie sprzęcie RTV AGD?

Mysle ze pies musialby ze 3-4 dni w tygodniu wytrzymac sam ze soba przez 8-9h.
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: dwa spacery po 45 minut dziennie? Weź sobie jakiegoś kundelka seniora ze schroniska. Piszę to całkiem serio i bez żadnej złośliwości, każdy szczeniak rozniesie ci chatę, większe rasy wymagają też zdecydowanie więcej ruchu, niż to, co możesz im zaproponować. No i minimum 3 spacery dziennie.
  • Odpowiedz
#!$%@? mać, "zrobiły się bardziej kanapowe"? Co to w ogóle znaczy, ktoś im genetycznie zmienił usposobienie?


@Waldemar_Wpieldor: Coś w tym stylu. Poprzez odpowiedni dobór do hodowli psów można zmienić skłonności danego miotu czy w szerszej perspektywie również rasy i tak się właśnie dzieje.
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: sznaucer miniaturowy, mega mądry, inteligenty i przyjazny pies. Te obecne (z linii amerykańskiej (90% hodowli w PL) nie są już tak szczekliwe i uparte jak z linii niemieckiej. Sam mam już 2iego sznaucera, mieszkam w bloku i polecam ten styl zycia
  • Odpowiedz