Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #remont

Szukam dla siebie strychu do adaptacji pod mieszkanie. Takie moje i mojego różowego marzenie. Staram się ocenić opłacalność inwestycji jak i mniej wiecej orientacyjnie ocenić koszty czy jestem to w stanie dźwignąć finansowo. Z różnych kalkulatorów starałem się mniej więcej oszacować koszty ogarnięcia tego bajzlu do stanu w którym mogę tam wejść i mieszkac. Wyposażenie liczyłem tylko dla kuchni i łazienki. Czy ktoś robił kiedyś podobna inwestycje i jest w stanie powiedziec czy moje szacunki mają jakos do rzeczywistosci? Pracę w większości będę wykonywał sam z bratem i ojcem. Wiadomo do pewnych rzeczy trzeba wziąć fachowca z uprawnieniami. Wg mojej oceny pewne pozycje przeszacowalem i mam nadzieję ze dużo, gdyż wolałbym by remont wyszedł jak najmniej.

Na 2 zdjęciu wydać lukarne z 4 oknami. Chciałbym ją też podnieść o jakieś 0.5m do góry, lub wgl wykonać w tym miejscu mała prostokątna loggie ( o ile wgl uzyskam taka zgode w urzędzie) Wiadomo jakie to mogą być koszty? ( tu już na pewno w grę wchodzi dekarz który to wykona. Tylko orientacyjnie, nie chcę i nie liczę na to ze ktos poda super dokładne wyceny.

Mieszkanie ma 100m po podłodze, 260m2 dachu dwuspadowego i 2 ściany boczne działowe. W sumie około 300m powierzchni do obróbki po obrysie + wykonanie łazienki i sypialni, reszta to otwarty salon z aneksem.
Liczę się z tym ze dłubania na conajmniej rok, ale YOLO, nie można iść zawsze na łatwiznę i brać mieszkanie totalnie zrobione za miliony monet.
I co wgl myślicie o stanie dachu i całego drewna na tym poddaszu?

Z góry dziękki Mirki za pomoc i za zainteresowanie.
Vilhelm - #budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #remont 

 Szukam dla siebi...

źródło: comment_1597399567A3kDqSzQN7v8KqYZoyvdYs.jpg

Pobierz
  • 10
@karolinana: Byliśmy u nich na dniach na kawce jak tak grzało, 27 stopni w środku. Siedziało się przyjemnie, mieli tylko na oknach rolety odbijające promienie słoneczne. Powrót do domu w bloku na parterze 26 stopni i odczucie większej duchoty, może to przez małe pomieszczenia, a może powietrze od ulicy bardziej nagrzane. Nie mam pojęcia, ale tam czułem się lepiej. Ale masz rację, klima dobra sprawa.