Wpis z mikrobloga

Jaka cena działki budowlanej (5,4 ara) w miejscowości 2k mieszkańców byłaby odpowiednia? Zastanawiam się nad kupnem; cenę właściciela już znam, ale nie orientuję się ile jest warta taka działka.

- Blisko drogi głównej
- Blisko strategicznych punktów jak sklep, szkoła, apteka, fryzjer
- Spokojna okolica i sąsiedzi
- Brak zakładów przemysłowych i rolników obok
- Prąd i woda jest podłączona (gazu chyba nie ma)
- Stary budynek nadający się tylko do rozbiórki
- Działka ogrodzona, ale bardzo leciwym ogrodzeniem, więc raczej do wymiany

#nieruchomosci #dzialka #budowadomu #budowa #budownictwo
  • 9
a sprawdziles czy na takiej dzialce Ci pozwola sie w ogole budowac ?


@xoes: Jeszcze nic nie sprawdzałem, bo dopiero zaczynam szukać takich działek i chciałem znać orientacyjną cenę. Załóżmy, że pozwolenie na budowę będzie. Remont starego domu nie wchodzi w grę.
@xoes, @Zoltafik: : dokładnie, jak jest wpisany jako zabytek to masz stracone pare miesiecy. Ostatecznie idziesz i mówisz, że chcesz remontować to gmina musi dać konkretne dopłaty na remont chyba jakoś i wedy nagle okazuje się, że to nie zabytek i możesz burzyć.
miejscowość 2k mieszkańców niewiele mówi


@ziomalesko: Masz racje, nie doprecyzowałem. Miejscowość w odległości 15km od miasta 30k mieszkańców i w odległości 30km od kilku miast 50k. W samej okolicy tej miejscowości same wsie. Województwo lubelskie.
to sie zorientuj czy nie ma np planu zagospodarowania przestrzennego ktory mowi ze minimum do budowy domu to np 8-11 arów.


@xoes: Dobrze, zorientuje się. Zakładamy, że nie ma żadnych obostrzeń.
@Zoltafik: jak wspominają poprzednicy, sprawdź przede wszystkim czy działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i jakie jest jej przeznaczenie. Jeśli przeznaczona jest pod budownictwo, to sprawdź jaki jest maksymalny współczynnik zabudowy - może się okazać, że np ustalony został na poziomie 10% i wtedy na działce nie postawisz budynku większego niż 54 m2... Sprawdź czy w planie są również inne ograniczenia, np. linia zabudowy od drogi, czy plan dopuszcza możliwość