Wpis z mikrobloga

@ashmedai: teoretycznie ładowarka nie wymaga obsługi po podłączeniu - ładowanie zakończy się samo itp, natomiast z tego co widywałem w testach na kanale mrAkumulator na YouTube, to w przypadku ładowarek nie zawsze uzyskuje się dobrą gęstość elektrolitu w rozsądnym czasie. Jeśli ma to być sprzęt używany sporadycznie, to pytanie czy warto inwestować w droższy sprzęt.
Minusem prostowników jest konieczność odłączenia akumulatora z instalacji auta, żeby nie usmażyć komputera przy przekraczaniu 16V
@ashmedai: A potrzebujesz coś do "konserwacji" czy po prostu do szybkiego awaryjnego uruchamiania samochodu (typu chcesz jechać a tu nie odpala i smażysz jak najszybciej akumulator). Bo w pierwszym przypadku automatyczna ładowarka do 100zł wystarczy. A w drugim jak masz napięcie poniżej 8V to większość ładowarek może wykryć że masz akumulator 6V i nie naładuje 12V. A jak masz rozładowany do zera to nawet nie wykryje że masz akumulator podłączony i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: To jest mój aku, dzisiaj zdjęcie zrobiłem. Samochód stał 24h zmierzyłem i było 12.1V na nim. Myślę, że można doładować ale jak patrzę na testy tych ładowarek to lipa trochę. Akumulator z tego co czytam kwasowo-ołowiowy efb. Patrzyłem dzisiaj po marketach to jakieś marne po 50€.