Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, do kogo skierowane są routery typowo konsumenckie za prawie 2000 zł? Brzydkie jak noc, wielkie, wnętrze nie pozwoli pewnie na osiągniecie 3/4 reklamowanej prędkości a w domyślnej konfiguracji masz na linii osobistego Chińczyka

1. ~90% użyszkodników nie wie co to router więc korzysta z tego co bóg operator im dał, sprzęt dopasowany do oferty/prędkości
2. parę procent lekko obeznanych chciało by więcej opcji czy jakąś konkretną funkcję więc idą i kupują coś do pińceta a zazwyczaj za połowę tej kwoty. Jak mają duży dom do walną repeatery i gitara
3. mała grupa speców lubi bawić się w VLAN, VPN, UDP i PDK ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy też ma self host usługi więc bierze produkt klasy prosumer / biznes jak Mikrotik

Więc kto je kupuje? Gejmerzy? xD
#komputery #elektronika #siecikomputerowe #sieci #informatyka
Pobierz L3gion - Tak się zastanawiam, do kogo skierowane są routery typowo konsumenckie za pr...
źródło: comment_159705908553Kttq9CqC8kFbYUIk0B7e.jpg
  • 68
wifi 6 które jest #!$%@? warte,


@korni007: nie napisałem że cos jest warte tylko odpowiadam do kogo to może być skierowane ¯\_(ツ)_/¯

na magazynie to założę się że tam sieć również lata po sprzęcie klasy pic rel


@L3gion: jak jest to magazyn małej firmy to tak, jak jest to magazyn dużej firmy to żadnego ubiquiti tam nie znajdziesz
@d1sconn3cted a co niby znajdziesz w dużej firmie? ( ͡º ͜ʖ͡º) wyżej napisalem co można znaleźć głównie, rzadko się zdarza Cisco czy jakieś hp, bo te czasy już dawno. Minęły że się wszędzie pchało Cisco ( ͡º ͜ʖ͡º)
@L3gion: bo to GAMING! W sygnale nie ma różnicy, w wielu innych rzeczach nie ma różnicy, QoS jest lepiej zoptymalizowany (ale przy łączu 20mb lub lepszym i tak różnicy nie ma), i nie wiem co jeszcze - ale to GAMING!

Ja mam router za 800zł (mikrotik), jest świetny - ale to tylko seria biznesowa, a nie gaming...