Wpis z mikrobloga

@Semargl:

wlasnie nie moge, bo pracuje na bazach transakcji i kazda tabela ma kilka miliardów wierszy xD nie stać mnie czasowo na błędy xD


a nas stać na twoje błędy? to się nazywa outsourcing i kosztuje xDDD
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: proszę o pomoc, nie o napisanie kodu. potrzebuję przetrenować model przez noc, a baza do modelu nie ejst gotowa, bo mi usuwa rekordy dla id;ków które nie występują w obu tabelach. nawet full join pracuje jak inner join
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi. nie chce zadawać pytania bo nie bardzo wiem jak takie rzeczy tłumaczyć. gdybym wiedział to porblem byłby banalny xD a bazy danych to nie ejst mój konik, jak moge to wszystko przerzucam w csv i robie w pythonie. ale wielkość tabel wymaga używania sas'a, troche sie juz go nauczylem, zrobilem wstepne czysczenie danych, mapowanie tabel i w ogole i ostatnie dwie musze sparowac. tylko nie
  • Odpowiedz
@sokytsinolop: właściwie to opisałem. to nie jest tak ze nei che, tylko po angielsku ciężko mi ogarnać czego konkretnie chcę. nie jet to też wina tego ze nei znam angielskiego, tylko brak znajomości sql'a. znajac tylko podstawowe informacje o tym tworze xd
  • Odpowiedz
@Semargl: a jesteś pewien, że potrzebujesz full join? Dodatkowo jak dasz sobie np. LIMIT 10 to każda rozsądna baza zrobi to zdecydowanie szybciej, zwłaszcza jak masz dobre indeksy. W ten sposób możesz sobie łatwo testować zapytanie.
  • Odpowiedz