Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 133
#rodzice #kiciochpyta #pomocy #rodzina #logikarozowychpaskow #toksycznamatka #rozowepaski

#!$%@?, jak ja mam żyć z taką osobą. Dla niewtajemniczonych polecam zobaczyć mojego pierwszego posta, w którym przedstawiałam relacje z moją matką. Aktualnie jest teraz w pracy i chciałam zaczepić temat zmiany wyglądu. Bo wyglądam tak jak ona chce, a nie tak jak ja chcę. Nie chce się kolczykować, tatuować. Nic z tych rzeczy. Chce spełnić jedno z marzeń (zmienić kolor włosów) i w końcu chce sie ubierać jak ja chce.. Było dużo sytuacji kiedy madka kupowała mi ubrania i kazała mi w nich chodzić bo jak nie to będzie kara na coś tam. Taki przykład. Teraz nie pozwalam, wrecz zabraniam kupowania mi ubrań. Bo te ktore mi kupuje zwyczajnie mi się nie podobają. Każdy ma swój gust, ona tego nie rozumie..
Co do wlosow to mam brzydkie, białe włosy jak karyna z botoksem ma całej mordzie. Czuje sie w nich naprawdę źle. Nie pasują mi. W szkole kiedyś się ze mnie śmieli, że jestem albinosem xd Przez co całe gimnazjum płakałam bo nikt nie chciał ze mną nawet rozmawiać.
Oto rozmowa z moją matką, reszta w komentarzu.
(Co do wzmianki o nauce, zawsze miałam same piątki/czwórki i siedziałam po nocy w książkach. Ale dla niej to i tak nic. BO SĄSIADKA SIĘ LEPIEJ UCZY, albo MARYSIA Z WARSZAWY SIE LEPIEJ UCZY, heh)
Zbanowanymirek - #rodzice #kiciochpyta #pomocy #rodzina #logikarozowychpaskow #toksyc...

źródło: comment_159681976227KJqCRYnIsf4GBGUj7TqB.jpg

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
nie mam gdzie pójść, żaden znajomy mnie nie przyjmie. Nie mam swoich pieniędzy. Jestem z małego miasta a tutaj ciężko o pracę. Bym musiała wyjechać dalej no ale za co? Skończę pod mostem


@Zbanowanymirek: Możesz zapisać się na dzienne studia (są za darmo), najlepiej gdzieś na drugim końcu Polski i złożyć podanie o przyznanie akademika. Jak uczelnia będzie daleko, to na 90% akademik dostaniesz niezależnie od dochodów, a opłata za akademik to jakieś 400 zł, więc nawet jak dorwiesz robotę tylko za minimalną, to nadal będziesz miała jak się utrzymać.

Możesz wyjechać za granicę do jakiejś pracy sezonowej i tam w 3 miesiące prawdopodobnie naskładasz tyle hajsu, że wystarczy Ci na pół roku utrzymania w dużym mieście. A na pewno na kaucję na mieszkanie i ten kawałek czasu, zanim ogarniesz sobie pracę (w dużym mieście o dowolną pracę nie jest trudno - gorzej z dobrze płatną
  • Odpowiedz
@Zbanowanymirek: A na chwilę obecną to po prostu poszukaj pracy. Ja w liceum pracowałam 18h w tygodniu - 12 h w soboty i 6h w 1 dzień po szkole, kiedy kończyłam wcześniej zajęcia. Dawało mi to i hajs, i wystarczająco wolnego czasu by się i pouczyć, i mieć życie towarzyskie. Ponad 50% hajsu odkładałam, by się jak najszybciej wyprowadzić od rodziców, bo też byli toksyczni, chociaż mniej niż Twoi -
  • Odpowiedz
według slownika jest to nieślubne dziecko


@Zbanowanymirek: no to masz wszystko wytłumaczone. przypadkiem jesteś i ta osoba pomimo, że genetycznie jest Twoją matką, nigdy nie będzie Cię szanować.

Uciekaj póki masz psychikę nie zniszczoną kompletnie.
  • Odpowiedz
wpierw niech się usamodzielni. na razie ma tylko papierową dorosłość,


@Kotniepies: no, czyli wyjechać i iść za robotą. to jest kwestia spakowania się i powiedzenia sobie lecę - tutaj nic mnie nie trzyma. nie mówię od razu zagranicę.
  • Odpowiedz
@Kotniepies: jeżeli ma znajomość minimalną angielskiego to IMHO jest to jedna z najlepszych decyzji jaką może podjąć w życiu. na miejscu się nauczy jakiegokolwiek języka w rok-dwa będąc tak młodą i bystrą osobą
  • Odpowiedz
@WydajnaJednostkaIndywidualna: a wykształcenie? zawód?
a doświadczenie życiowe, które pozwoli jej nie skończyć, ot chociażby w burdelu? obozy pracy dla młodych naiwnych imigrantów funkcjonują na zachodzie całkiem dobrze. zachód nie jest wcale taki cywilizowany, przyjazny i bezpieczny :p
  • Odpowiedz
@Kotniepies: jeżeli ma język i jest minimalnie OGARNIĘTA to nie wyląduje w kołchozie. a jak życie zmusi to zaciśnie zęby, dwa miesiące w kołchozie i może iść na mieszkanie szukać roboty o ile nie ma uzależnień. znajdzie na 100%
  • Odpowiedz
@WydajnaJednostkaIndywidualna: Mimo wszystko bardzo, bardzo, bardzo..bardzo naiwna i nierozsądna byłaby to decyzja.
Bez zawodu i wykształcenia, to można ewentualnie do Poznania wyjechać na magazyn i zaocznie rozpocząć studia za jakiś czas.

No chyba że OPka kuma angielski na poziomie C1 i ogarnia w życie jak, ale wątpie.
  • Odpowiedz
Bez zawodu i wykształcenia, to można ewentualnie do Poznania wyjechać na magazyn i zaocznie rozpocząć studia za jakiś czas.

No chyba że OPka kuma angielski na poziomie C1 i ogarnia w życie jak, ale wątpie.


@Kotniepies: Nie wiem do czego z prac ogrodowo/sadowniczo/szklarniowych potrzebujesz tych umiejętności ale spoko. W 2-3 miesiące robi kasę, że może zaczynać życie na nowo gdzie chce.
  • Odpowiedz
rozumiem, że tylko polskie wykształcenie się liczy, XXX miejsce na świecie uczelni XD


@WydajnaJednostkaIndywidualna: stary, piszemy o dziecku ktore ma 19 lat. jakie można mieć wykształcenie w tym wieku? ewentualnie jakieś zawodowe typu kosmetyczka :p
raczej jednak nie ma nic takiego, bo inaczej nie byłoby tematu na wykop. zwinęłaby manatki i już dawno leciałaby na swoje utrzymanie.
  • Odpowiedz