Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 133
#rodzice #kiciochpyta #pomocy #rodzina #logikarozowychpaskow #toksycznamatka #rozowepaski

#!$%@?, jak ja mam żyć z taką osobą. Dla niewtajemniczonych polecam zobaczyć mojego pierwszego posta, w którym przedstawiałam relacje z moją matką. Aktualnie jest teraz w pracy i chciałam zaczepić temat zmiany wyglądu. Bo wyglądam tak jak ona chce, a nie tak jak ja chcę. Nie chce się kolczykować, tatuować. Nic z tych rzeczy. Chce spełnić jedno z marzeń (zmienić kolor włosów) i w końcu chce sie ubierać jak ja chce.. Było dużo sytuacji kiedy madka kupowała mi ubrania i kazała mi w nich chodzić bo jak nie to będzie kara na coś tam. Taki przykład. Teraz nie pozwalam, wrecz zabraniam kupowania mi ubrań. Bo te ktore mi kupuje zwyczajnie mi się nie podobają. Każdy ma swój gust, ona tego nie rozumie..
Co do wlosow to mam brzydkie, białe włosy jak karyna z botoksem ma całej mordzie. Czuje sie w nich naprawdę źle. Nie pasują mi. W szkole kiedyś się ze mnie śmieli, że jestem albinosem xd Przez co całe gimnazjum płakałam bo nikt nie chciał ze mną nawet rozmawiać.
Oto rozmowa z moją matką, reszta w komentarzu.
(Co do wzmianki o nauce, zawsze miałam same piątki/czwórki i siedziałam po nocy w książkach. Ale dla niej to i tak nic. BO SĄSIADKA SIĘ LEPIEJ UCZY, albo MARYSIA Z WARSZAWY SIE LEPIEJ UCZY, heh)
Zbanowanymirek - #rodzice #kiciochpyta #pomocy #rodzina #logikarozowychpaskow #toksyc...

źródło: comment_159681976227KJqCRYnIsf4GBGUj7TqB.jpg

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
@Budte: pisała przynajmniej 2 razy, że ma 19 lat.
To nie jest wiek buntu - to jest dorosła dziewczyna.
Ja wiem, że czasem ciężko uwolnić się od rodzica, sama man dość mocno wpływających, że tak to ujme, choć kochają i dbają, ale zdecydowanie bywali nadopiekuńczy i ciężko było "dorosnąć", ale kurcze - tu nie ma mowy o żadnych pozytywnych aspektach, ktorych u mnie było mnóstwo.
Tu jest toksyczne babsko niszczące psychike
  • Odpowiedz
@agaja: w takim razie przepraszam, coś mi dzisiaj najwyraźniej na wzrok siadło. W każdym razie chciałem dobrze. Uważam po prostu, że rada typu"idz na głęboką wodę" nie jest rozsądna. Polska to jednak nie Stany Zjednoczone... Ucieczka przed despotyczną matką nie mając realnego planu chyba też nie jest wspaniałym planem. Jasne dziewczyna powinna się usamodzielnić, ale nie każdy potrafi" wyjść na ulicę bez planu"
  • Odpowiedz
@Budte: dlatego pisałam jej, żeby poszukała organizacji pomocowych, tekefonu zaufania czy czegoś podobnego.
Ofiarą przemocy dompwej można być w każdym wieku i tan powinni jej coś pomoc
  • Odpowiedz
@agaja: zgadzam się. Nawet trochę jestem zdziwiony, że nie wpadłem na takie instytucje. Mimo wszystko uważam, że zachowałaś się w porządku i bardzo to szanuje.
  • Odpowiedz
@Budte: Tutaj nie ma żadnego rozsądnego zachowania ze strony matki. Nie wiem jakim człowiekiem trzeba być, żeby tak się odnosić do swojego dziecka... Dla mnie to jest niepojęte.
Miałam gorsze i lepsze relacje z Mamą, ale nigdy nie usłyszałam od niej czegoś choćby zbliżonego, do tego co podaje autorka. Tak jak napisała agaja, to jest toksyczna osoba, toksyczna relacja i najlepsze co może zrobić autorka, to ograniczyć kontakty z tą kobietą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zbanowanymirek: trzymaj się, pamiętaj ze to nie z Tobą jest coś nie tak tylko Twoimi rodzicami () mam nadzieję ze uda Ci sie jak najszybciej od nich uniezależnić...
  • Odpowiedz
@Cococinel: i widzisz ja się ogólnie z Tobą zgadzam w 100%, rzecz w tym, że ja uważam, iż nie można takiej patologicznej relacji urwać tak sobie. Skoro ta biedna dziewczyna jest uzależniona od matki niemal w każdym aspakcie, to uważasz, że dała by sobie radę nagle nie mając jej nad sobą?
  • Odpowiedz
Szacunek nalwzy się za opieke, miłość, trud wlozony w wychowanie.

Tu jakoś nie podejrzewam tej kobiety o żadne z nich.

To raz.


@agaja: tutaj mylisz, szacunek należy się bezwzględu na opieke, milosc czy trud. moze być to najgorsza matka ale należy pamiętać

Czcij ojca swego i matkę swoją.


Zreszta tutaj widac ze op jest niedojrzala, teraz probuje przechodzic jakas forme buntu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Vicuna: xD powiedz że jesteś trollem, proszę. Jak ktoś oczekuje szacunku, to niech też go okazuje, niech działa to w dwie strony a nie tylko w jedną.
  • Odpowiedz