Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@jud-suss przepieknie podsumowal co sie teraz dzieje w gastronomii wroclawiskiej (i takze krakowskiej). link Mam wielu znajomych co maja wlasne puby, beach bary, restauracje, sa szefami kuchni itd. Podczas pandemii tworzyli zbiorki by "ratowac kultowe miejsce na piffko!" a teraz jak otworzyli wszystko - przy 800+/dziennie - to wszystkie ceny w gore. Rozmawiam z nimi czasami (tylko czasami bo sa bardzo zapracowani przeciez) i mowia ze inflacja + potrzeba odkucia sie zrobily ze musza podwyzszyc wszystkie ceny. Oczywiscie pensji za prace kelnerom, barmanom czy kucharzom w ogole nie podniesli ;) Ceny piwa tez nie polecialy jakos do gory, ceny wynajmu dalej te same. Wiec ta cala nadwyzka idzie im prosto do kieszeni.

Najlepsze jest to jak malo osob zdaje sobie sprawe jak te osoby sie smieja z tych korposzczurow co nie moga wytrzymac tygodnia bez kraftowego piwa czy przystrzyzonej brody. Oni sami maja kasy jak lodu - np. jeden jezdzi porsche cayenne calkiem nowe, a smieje sie z klientow ktorzy ledwo zipia od pierwszego do pierwszego ale crafcik musi byc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mi nie jest szkoda p0lakow. Sami sobie wybrali taki rzad, sami chca wydawac i sie pokazywac. Zamiast wyciagnac jakas mala nauczke z tego calego covid19, ze moze troche trzeba przyoszczedzic na czarna godzine bo nigdy nie wiesz kiedy dostaniesz kwitek, to oni wydaja na lewo i na prawo jak Elon Musk po sprzedaniu Paypala.

Strzyzenia baranow nie ma konca.

#wroclaw #krakow #gospodarka #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2d62aa0010a81b084b3b54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziwnym trafem w Czechach, gdzie zarabiaja te 20% wiecej niz w PL ceny piw stale - 3-8zl za pilsika w zaleznosci czy to Gambrinus 10° czy Pilsner Urquel.

Ale wam - szczyle z duzych miast z wieczna dziura w portfelu - nie przeszkadza, ze krafciki nad Odra czy Wisla w beach barach sa za 15-20zl, czyli ceny podobne do niemieckich, tylko w warunkach 3x nizszej pensji.

Marzenie polskiego mlodego
@Jud-Suss: Dziwnym trafem sam porównujesz dwie różne kategorie piw i sapiesz się na to, że kraft jest droższy od piwa robionego przez Asahi Group. Ale nawet poza takimi detalami:

Ale wam - szczyle z duzych miast z wieczna dziura w portfelu

To jest po prostu przepiękne. Niezależnie, ile progresywnego pudru i kwiecistej mowy dosypie się do postów, i tak wyjdzie capiący cebulą polak, radośnie mówiący innym, jak masz żyć. ( ͡
@AnonimoweMirkoWyznania: zapomniałeś dopisać, że rucham ci matkę amebo umysłowa xD jak jesteś biedny to idź do pracy robaku, a nie płaczesz. Nawet nie masz odwagi się włanym nickiem podpisać. Ha tfu na ciebie i twój pomiot. A we wrocławiu mieszkam, bo mnie stać ¯\_(ツ)_/¯
OP: > zapomniałeś dopisać, że rucham ci matkę amebo umysłowa xD jak jesteś biedny to idź do pracy robaku, a nie płaczesz. Nawet nie masz odwagi się włanym nickiem podpisać. Ha tfu na ciebie i twój pomiot. A we wrocławiu mieszkam, bo mnie stać ¯_(ツ)

@Arogancky: czemu moderacja jeszcze Ciebie nie zbanowala za takie teksty?

Ja jestem 3cim pokoleniem Wrocławia i mam tyle pieniędzy ze moge sobie taki Beach
@AnonimoweMirkoWyznania: smuteg. A co do bana to cóż. Anyway, czyli Ciebie smuci że ludzie płacą w #!$%@? za piwo dyskusyjnej jakości (przeważnie), nie umieją oszczędzać i robią w #!$%@? dzieci? XD no cóż, dziewczyna kolegi pracowała w korpo restauracji na rynku i potrafiła dostać 6 stów napiwku albo widziała że ktoś specjalnie zamawiał szampana za 3k bo chciał przelecieć jakiegoś paszteta. Szczerze mnie to wali, bo skoro są jelenie które potrafią