Wpis z mikrobloga

Mały protip gdy macie stłuczkę i powiedzmy 28 lat na karku, a kobieta która się z wami zderzyła ma ok 40 lat i jest winna, ale nie chce sie przyznać i jeszcze mówi do was "gówniarzu": mówcie do niej "stara prukwo" i walnijcie zdanie typu "w wieku 55 lat już powinnaś wiedzieć jak się jeździ" delikatnie zawyżając jej wiek o jakieś 15 lat. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Takiego zapowietrzenia jak wczoraj nie widziałem jeszcze w całym swoim życiu. Do przyjazdu policji już ani słowa nie powiedziała. Gorąco poletzam.
A, oczywiście policja miała takie samo zdanie jak ja.
It was a good day, mimo tej stłuczki.
#samochody #polskiedrogi #oswiadczenie #truestory #motoryzacja #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow
  • 66
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Niestety z kobietami po pewnym wieku tak jest, po prostu próbują wykrzyczeć swoją rację :D

kilkanaście lat temu jak dopiero co zdałem prawko, no może po kilku miesiącach też mi z podporządkowanej wyjechała, pod samym moim blokiem, tzn z między bloków na taką osiedlową drogę, no ale nie ważne, miałem pierwszeństwo. Co tam się działo :D ja astrą F 93 rok, oni jakąś w miarę nową ale małą chyba
  • Odpowiedz
@mikelson22: mam podobnego lifehacka, działa dobrze na wredne prukwy w urzędach najlepiej powyżej 37 lat. Trzeba zrobić 3 rzeczy: 1.Ściszyć ton głosu (prawie szept), 2 Zrobić minę pełną współczucia i empatii 3. Powiedzieć coś w stylu "Ja rozumiem, że ma Pani objawy menopauzy, ale nie musi być Pani taka niemiła". Najlepsze efekty pojawiają się jak rzeczywiście trafimy :P
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: Pojęcie mam w tym temacie raczej marne, ale z tego przepisu ni jak nie wynika że baba ma prawo obejrzeć PJ - zwłaszcza że to przecież nie dowód tożsamości. Mogłaby się kłócić o dowód, ale z treści przepisu jasno to nie wynika. Jeżeli masz jakiś komentarz prawny na ten temat to chętnie przeczytam.
  • Odpowiedz
podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.


@GienekZFabrykiOkienek: no ja rozumiem to tak, że mam obowiązek podać dane, czyli powiedzieć, że "nazywam się Ania Kowalska, właścicielem samochodu jest moja mama Maria Kowalska, a auto jest ubezpieczone w Hestii" - bez okazywania dokumentów typu PJ, DO (nie ma o nich mowy w tym przepisie).
Pod pojęciem "dane personalne" kryje się również PESEL, ale czy uprawnienia do kierowania pojazdami?

dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia
  • Odpowiedz
@mikelson22: cos podobnego kiedys powiedzialem swojej sasiadce swiezo jak sie wprowadzilem do mieszkania i nie wiedzialem ze trzeba myc klatke, a ona wyskoczyla do mnie z mordą nazywajac mnie guwniarzem, kazalem jej #!$%@?, pozniej sie do mnie nigdy nie odezwala tylko patrzyla z pod byka cos chrumakac pod nosem no i finalnie przez 5 lat jak tam mieszkalem to ani razy nie umylem tej klatki xD
  • Odpowiedz