Wpis z mikrobloga

Jestem na UoP na okres próbny od 1 lipca do 30 września. Wynika z tego, że za cały okres przypada mi 5 dni urlopu (20/12 * 3 mies). Chciałem wziąć sobie cały tydzień urlopu we wrześniu, dostałem jednak informację, że dopiero za przepracowany cały miesiąc dostaję 1,66 dnia urlopu - teraz więc mam 1,66 dostępne, a na początku września będę miał więc 3,32 dnia do wykorzystania. Jak więc niby mogę wykorzystać te 1,66 za wrzesień, skoro 30 września umowa się kończy?

#prawo #praca
  • 11
@dzejdzi: To ma kolosalne znaczenie:
art. 153 kp § 1.
Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.

Ważna uwaga, nie podlega on zaokrągleniu w górę, tj. masz 1,66 na koniec lipca, 3,32 na koniec sierpnia, 4,98 na koniec września.
Jak wyżej, gdy umowa nie będzie przedłużona,
@Johanek91: Już wiem, że we wrześniu będę miał 3,32 dnia urlopu do wykorzystania, pytanie tylko, czy zaokrągla się to w górę do 4? I jak to wygląda w kolejnym roku kalendarzowym, będzie to uzyskiwane inaczej niż po upływie każdego miesiąca pracy?