Wpis z mikrobloga

Wrzucałem ostatni numer Kultury Liberalnej pt. Polska neutralna klimatycznie. Kiedy? w formie znaleziska, ale wrzucę tez na mirko.
Zawartość numeru to felieton i 4 wywiady z przedstawicielami różnych środowisk (eksperta, związkowca, członka administracji rządowej oraz działaczką Młodzieżowego Strajku Klimatycznego).

Felieton Kacpera Szuleckiego

Dla Polski sprawiedliwa transformacja to sprawa absolutnie priorytetowa, bo wisi nad nami nie tylko groźba górniczych strajków, ale przede wszystkim widmo wałbrzyskich „biedaszybów”.


Wywiad z Michałem Hetmańskim z think-tanku Instrat

To ostatni dzwonek na ratowanie polskiej energetyki oraz jej pracowników i zamknięcie kopalń. Bo podstawowa uczciwość nakazuje mówić właśnie o harmonogramie zamknięcia kopalń i elektrowni, a nie ich ratowaniu


Wywiad z Jarosławem Niemcem, związkowcem z kopalni Bogdanka

Mamy być podmiotem, a nie kłopotliwym problemem. Nie chcemy być drugi raz ludzkim odpadem, jak przy transformacji gospodarczej Leszka Balcerowicza. Dla górników to była tragedia, której szybko nie zapomnimy


Wywiad z Hanną Uhl z Ministerstwa Rozwoju

Chcielibyśmy mieć szansę uczestniczyć w transformacji, tak żeby móc osiągnąć tak zwany zielony rozwój. Żeby to było możliwe, nasza gospodarka musi mieć potencjał do jego wytworzenia. To powinny być polskie firmy, które zatrudniają pracowników na naszym rynku i tutaj płacą podatki. Na razie ten potencjał jest… umiarkowany.


Wywiad z Anną Pawłowską z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Często nasze stanowisko jest absolutnie bagatelizowane. Niestety, w naszym społeczeństwie młodzież wciąż traktuje się lekceważąco. Jednak nasze działania często kończą się sukcesem. Byliśmy już na dwóch spotkaniach z Rafałem Trzaskowskim i między innymi dzięki nam w Warszawie odbędzie się panel klimatyczny


#neuropa #klimat #globalneocieplenie #liberalizm #kulturaliberalna #gruparatowaniapoziomu bo pluralizm