Wpis z mikrobloga

Gdybyście mieli 30k na samochód do użytku na codzień który jednak miałby mieć 100HP+ rocznik 2005+ oraz dawać przyjemne doznania z jazdy to co by to było? Przyjemność z jazdy jest niesamowicie szeroko przeze mnie rozumiana :D

Samochód miałby być używany i w mieście i na trasie oraz do wieczornych eskapad w przypadku złego humoru. Uważam że każdy nadaje się do wszystkiego na podstawie moich doświadczeń

Pytam bo rozglądam się za ciekawym samochodem i mam rozstrzał między toyota Prius a bmw 130i :D

Na bank coś pominąłem w swoich poszukiwaniach więc chciałem Was posłuchać i zaprosić do dyskusji o marzeniach motoryzacyjnych :)

#motoryzacja #samochody #bmw #toyota
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ZbeszczeszczonyPrzezSondoweK oczywiście że wystarczy, cokolwiek co ma >100km jest bardzo ok. Byłem ciekawy jaka jest różnica między 1.8 a 2.0 vtec w ufo.

Focusem St 2.5 225km jechałem i podzielam zdanie. Spośród wszystkich tutaj wymienionych gardłowy dźwięk 5 cylindrów jest subiektywnie najpiękniejszy. Znam słabe punkty tego silnika które niestety są w opór kosztowne ale... Mimo wszystko też go rozważam
  • Odpowiedz
  • 0
@kipowrot BMW na zdjęciu jest Twoje? Jeśli tak to wygląda na bardzo dopieszczone. To o którym wspominałem bardziej przypomina samochód wyciągnięty z rzeki. Mechanika zresztą zachowuje się podobnie :D

A jeśli miałbyś zmienić na odrobinę nowsze to co by to było?
  • Odpowiedz
  • 0
@sha128 rocznik 2005+. Ja uważam zupełnie inaczej, strasznie mi się podoba boczna linia i ostro zakończone linie klapy bagażnika. Do tego świetne proporcje długiej maski oraz krótkiego tyłu.

Civic UFO też ma drugi typ linii bocznej ktory mi się podoba.

Z tego wynika że chyba nie lubię sedanów i kombi. Zawsze to jakieś odkrycie przy takiej dyskusji :)
  • Odpowiedz
  • 0
@ZbeszczeszczonyPrzezSondoweK jak byłem w liceum niedaleko parkował taki w kolorze electric Orange. Miał jeszcze tłusta matowa grafitowa felgę.
To fakt, wsiadając do takiego fokusika nikt nie ma wątpliwości że jest męsko.

Jedynie przez problemy z silnikiem którym podobno dość często zdarza się usterka związana z pęknięciem tulei cylindra spada na 3 miejsce w moim rankingu.

Gdyby udało się znaleźć zakolkowany motor to awansowałby przed Priusa na 2 miejsce :D
  • Odpowiedz
@victor89 moje, jakbym miał kupić nowsze auto podobne to kupiłbym coś z silnikiem N55 najprawdopodobniej F10, może F30 albo ostatecznie E90.
Aktualnie chciałbym mieć więcej drzwi. :)
  • Odpowiedz
  • 0
@kipowrot No to gratki bo widać że dużo czasu musisz mu poświęcać żeby w dobrym zdrowiu go utrzymac.

e90 tak, jednak bardziej podoba mi się wersja LCI. Oczywiście 330i. W sumie też niezła opcja ale wolę hatcha.
  • Odpowiedz
@victor89: najlepiej coś nietypowego, coś co widać rzadko na drogach.. clio rs, yaris ts, corsa opc itd.
focusów widać sporo, beemek to już w ogóle w najróżniejszej postaci w mpowerze xD
  • Odpowiedz
  • 0
@PeterFile to niestety smutna cechą motoryzacji. Jeżeli coś jest pożądane, dobre i dostępne to zaczyna się robić pospolite. Ale to nie jest chyba wada samochodu który daje radość kierowcy.
  • Odpowiedz
@victor89: Pierwsze 3 generacje są równie cenione za ich niezawodność, wręcz legendarną. 4 generacja trochę za krótko jest na rynku żeby można to było jednoznacznie stwierdzić ale opinie też ma dobre. NA to już dziadek i bardziej by się nadawał dla kolekcjonera, ale w tej kasie możesz spokojnie dorwać zadbaną NB po lifcie albo NC z początku serii. Zarówno 1.6l, 1.8l jak i 2.0l w NC to porządne silniki i
  • Odpowiedz
@victor89: niekoniecznie. w polsce dużo bmw, audi, vw itd. a mało francuzów które też dają radę i jak ktoś kupi zadbany egzemplarz to nie będzie mieć problemów.
to co popularne nie musi być najlepsze. focusy mają swoje wady a jeżdżą i dają frajdę.. można mieć coś innego niż inni i też poszaleć jak np. lekkim clio rs
  • Odpowiedz
@victor89: W sumie to musisz sobie zadać pytanie na czym Ci bardziej zależy. Chcesz mieć "wyścigówkę" coś ala clio rs, civic type r (to jest fajna zabawka, ale nie wiem czy na co dzień) czy raczej coś większego. Ja np. w tej cenie rozglądałbym się za accord, megane 3, mazda 3. Za pół ceny wyrwiesz toyote corolle 1.8 TS, jak to się wkręca na obroty to ło panie :D
  • Odpowiedz