Wpis z mikrobloga

nie widzę zalet,


@dziki: dobra lokalizacja, jest potencjał na wzrost wartości, niezły widok. A i dobra lokalizacja, to głównie określa cenę.
  • Odpowiedz
@BajerOp: Aż sprawdziłem na wiki, jest tylko 420, mea culpa, znajomy mieszkał pod nr 14xx cośtam a numery szły do 15xx, ale teraz rozumiem ze to tylko piętra, w rzeczywistości było ich tylko po Ok 30 na piętro.
  • Odpowiedz
@psylo tam pewnie połowa mieszkań pod airbag/booking. Metraże zaczynają się od 18m2 i pewnie 3/4 mieszkan takie będzie


@AlfredoDiStefano: dokładnie. ogłoszenia tych mieszkań w sieci mają cenę podawaną w netto + VAT. to od razu wiadomo, że to pod hurtowe inwestycje.
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano
- jak ceny będą niskie to nowoczesna patola jest czasem gorsza niż stara
- pewnie ponad połowa inwestycji to wykup pod wynajem
- z tak dużą wspólnotą i dużym % pod wynajmem to uchwały będzie się przepychać latami

Nie zdecydował bym się na zakup na własne potrzeby mieszkaniowe. Wynajem, to co innego.
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano 18 metrów, #!$%@? ze ludzie mają godność takie schowki na miotły brać. Mój jeden pokój ma 20m a mam ich łącznie 4 + jedno gospodarcze. Pokój 20 metrowy na pusto wcale nie wygląda na duży, a pomyśleć że niektórzy za kredytują się na 200 000 by mieć taki metraż całego mieszkania i mieszkać tam w 3 osoby z guwniakiem xD
  • Odpowiedz
najdłuższy nie tylko w Polsce ale i Europie jest gdański falowiec kolego


@Czarny069: Nie prawda kolego. Gdański falowiec (860 m) jest najdłuższym w Polsce falowcem (w europie jest nim wiedeński Karl-Marx-Hof - 1100 metrów), ale nie blokiem w ogóle, bo jest nim wspomniany przeze mnie warszawski Pekin, który ma ok 1,5 km. Nie każdy blok to falowiec, Pekin jest galeriowcem :)
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano: mieszkam z 1 km od tego osiedla, a mój biurowiec stoi obok. Z Odolan już teraz jest bardzo ciężko wyjechać i znaleźć miejsce parkingowe. Po wybudowaniu i zasiedleniu przez ludzi, będzie tu istny armagedon. Podobno jest tam mnóstwo mieszkań "apartametów" po ~30 metrów. Budowane pewnie głównie pod "inwestycje" w wynajem krótko terminowy.

@psylo:

Patole to domena starych osiedli (czy to bloki czy domy jednorodzinne, na jedno wychodzi).
  • Odpowiedz