Wpis z mikrobloga

#czujedobrzeczlowiek #komputery #it Mam swój serwis komputerowy/systemy informatyczne z naciskiem na szybki dojazd do klienta. Głównie firmy wsparcie ale do ludzi też jeżdżę, i często z usług korzystała pewna Pani, samotna matka z cofniętym mocno fizycznie i psychicznie w rozwoju dzieciakiem maks 16lat - no jego wygląd i stan umysłowy skreślił go z istnienia w dzisiejszym #!$%@? świecie. Dzieciak ma zajawkę na muzykę robi coś tam sam w Audacity, ściąga też dużo z internetu jakiegoś lewego oprogramowania do tworzenia muzyki i często wzywa mnie owa matka do usuwania malware itd. Ostatnio wezwała mnie po raz kolejny. Powiedziałem, że trzeba zrobić "format" zabrałem małolatowi ten leciwy powolny komputer (uruchamiał się z 5 minut, a chrome praktycznie nie do użytku), wykupiłem Nortona na 2 lata, wstawiłem więcej pamięci i podmieniłem dysk na SSD w tajemnicy, wziąłem symboliczne 50zł bo musiałem coś wziąć, żeby to przed nią ukryć ale czuje się dobrze bo dzieciak będzie mógł komfortowo miksować kawałki, a rodzina widać, że na skraju biedoty. Ona przynajmniej miała zawsze to 50/100zł za usługę. "Duże" i "średnie" firmy potrafią mi 250zł fv płacić całymi miesiącami.
  • 35
@serczi: dobrze zrobiłeś ziomeczku. Też jakiś czas jeździłem przez całe miasto do niepełnosprawnego umysłowo i poruszającego się na wózku chłopaka, którego wychowywała samotnie matka. Zawsze 30 zł za usługę, chociaż nieraz cały dzień siedziałem ucząc go informatyki i naprawiając kompa, którego regularnie zamulał :)

@serczi: Ja kocham SSD. Zanim były dostępne to średnio co kwartał runda po rodzinie na „odmulanie”. Teraz? Jak czasem na promocji za 80 zł można wyrwać jakiś 128 GB to kupuje z 2-3 i od jakiegoś czasu już cała rodzina jedzie na SSD i procesorach skręconych na 85% maks. wydajności żeby wiatraki im nie szalały przy przeglądaniu YouTube’a ( ͡° ͜ʖ ͡°) od dawna nikomu nic nie
Koleżanka oddała znajomemu starego łapka żeby coś z nim zrobił bo zmulony fest, okazało się ze to stary trup a ze ona średnio z hajsem to się w dwie pary zrzucili na nowego za 3k i dali jej ze niby ten stary spadł i uległ uszkodzeniu ;) warto pomagać, dobro wraca.
wstawiłem więcej pamięci i podmieniłem dysk na SSD w tajemnicy


@serczi: no i po #!$%@? robić to w tajemnicy, jak teraz się chwalisz na ogromnym forum żeby połechtali ego plusami i komentarzami?
Trzeba było normalnie powiedzieć babce, że widzisz jaka jest sytuacja i pomożesz za grosze, a nie teraz się flexować na mirko...
Trzeba było normalnie powiedzieć babce, że widzisz jaka jest sytuacja i pomożesz za grosze, a nie teraz się flexować na mirko...


@4kroki: Bo wtedy będzie robił następne usługi za frajer ( ͡° ͜ʖ ͡°)