Wpis z mikrobloga

Wczoraj wg. Worldometr pierwszy raz PL (680) ma wiecej dziennych przypadkow niz UK (670). Biorac pod uwage prawie czterokrotnie wiecej testow wykonywanych w Zjednoczonym Krolestwie realne porownanie przypadkow w tych dwoch krajach najprawdopodobniej wychodzi duzo gorzej na niekorzysc Polski.

Ale jak sie czyta komentarze na tym portaliku m.in. o maseczkach i jakie warholstwo i buta bije z rodakow to wcale sie nie dziwie. Gratulacje.

#uk #koronawirus
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Silvervend: No widzisz, wiec generalnie jestes w grupie szczesliwcow, ktorych pandemia nie dotknela zbyt mocno wobec tego. Ja osobiscie odczuwam dosc mocno. Fairlough, obnizenie pensji.

W makroskali wystrzal bezrobocia, spadek PKB, bankructwa olbrzymich firm. Ale ok. Pandemi nie ma.
  • Odpowiedz
@fotiks no to czekaj. Najpierw gadamy o tym co ludzie robią i co z pandemią robi rząd, a teraz przerzucasz się na ogólny efekt pandemii. XD Mnie to dotknęło, bo straciłem kontrakt i wywaliło mi to trochę życie do góry nogami, ale w życiu codziennym za wiele mi się nie zmieniło. Chcę gdzieś jechać, to jadę, w sklepach i pubach takie same tłumy jak zwykle. Jeżeli mowa nawet o lotach, to
  • Odpowiedz
@Silvervend: Ok. Masz racje. Generalnie ludzie w UK maja tak samo w dupie jak w Polsce. Dlatego tez jest tutaj realnie praktycznie 8 razy mniej wykrytych zachorowan biorac pod uwage czterokrotnie wiecej testow i dwukrotnie wieksza populacje. Ale co ja tam wiem.
  • Odpowiedz