Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam takie pyranie. Może głupie, dlatego z anonima( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy spanie na podłodze/w hamaku jest szkodliwe dla kręgosłupa?

Chcę spróbować spać w ten sposób. Jakieś wskazówki, jak sobie nie rozstroić kręgosłupa w dłuższym okresie czasu?

Niby 30 jeszcze nie mam, śmieciarka dopiero na kilka lat podjedzie, więc kręgosłup mam jeszcze zdrowy, dlatego pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #mirkokoksy #fizjoterapia #spanie #sen #hamak

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f29567e65ae7239fe3d4289
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Spanie na plecach na podłodze jest bardzo zdrowe dla kręgosłupa. Mam skoliozę i lekarz mi to zalecił. Można położyć jakiś cienki koc ale nie trzeba to tam według preferencji. Ja miałem spać bez poduszki ale to może być dlatego że mam skoliozę (a może i tak zdrowiej)

@maniek74: jakieś badania, wiarygodne informacje? W jaki sposób leżenie w hamaku, w którym ciężar ciała rozkłada się równomiernie może "mocno obciążać kręgosłup"?
@AnonimoweMirkoWyznania: Co weekend spędzam noc/dwie w hamaku, znam też kilka osób, które w hamakach śpią na co dzień. Można uznać, że na hamakowaniu znam się całkiem nieźle i NIGDY nie spotkałem osoby, która uskarżałaby się na jakiekolwiek problemy z komfortem snu czy z kręgosłupem spowodowane przez spanie w hamaku. Oczywiście zakładam, że kupiłbyś porządny hamak.
https://www.treklightgear.com/blogs/trek-life/sleeping-in-a-hammock-is-good-for-you
@Afrati: Wiesz chłopie co to jest naturalna krzywizna (lordoza) kregoslupa? Chcesz badania ze leżąc z wygiętym w luk kregoslupem go niszczysz? Kazdy lekarz i osoba z podstawowa wiedza o anatomii ci to potwierdzi
@maniek74: Oczywiście, że wiem. Teraz podejmę dalszą polemikę w Twoim stylu:
WIESZ CHŁOPIE, ŻE ŚPIĄC W ODPOWIEDNI SPOSÓB W HAMAKU NIE LEŻYSZ Z KRĘGOSŁUPEM WYGIĘTYM W ŁUK? To podstawy podstaw, jeśli chce się używać sprzętu w odpowiedni sposób. Twój zrzut ekranu odnosi się do osób, które niepoprawnie wiszą w hamaku, nie na skos, a po prostej. Tak można leżeć na ogrodowych hamakach z rozpórką co najwyżej. Jeśli potrzebujesz potwierdzenia od profesjonalisty,
Afrati - @maniek74: Oczywiście, że wiem. Teraz podejmę dalszą polemikę w Twoim stylu:...

źródło: comment_1596610815NV65Ie74HYegLGdZ5N2fdo.jpg

Pobierz
@maniek74: xDDD

Zero merytorycznych treści, wyzywanie od idiotów. Dokształć się, nabierz doświadczenia, albo skontaktuj się z kimś, kto się zna - wyżej podałem Ci namiary.