Wpis z mikrobloga

#silownia #fitness #crossfit #wioslarz

Cześć, potrzebuje zrzucić trochę kg, poruszać się, mam na to maks 30-45 minut dziennie. Bieganie odpada, siłownia obecnie też (covid).
Myślałem o wioślarzu - czy będzie odpowiedni do schudnięcia, ogólnej kondycji? może się wypowiedzieć ktoś, kto używa już dłuższy czas? dzięki
  • 6
Myślałem o wioślarzu - czy będzie odpowiedni do schudnięcia, ogólnej kondycji


@kloner: Każdy wysiłek w formie cardio będzie odpowiedni do schudnięcia i ogólnej kondycji.
Niemniej aby schudnąć trzeba też trzymać odpowiednią dietę z ujemnym bilansem kalorycznym(no bo bez tego to co spalisz i tak #!$%@?, a byc moze nawet i przytyjesz jedząc na pałę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Osobiście lubie orbitrek(just saying), bo mogę postawić telefon
@Estetykatopodstawa: Jasna sprawa, na pewno chce odstawić to co robi dodatni bilans kaloryczny obecnie, aczkolwiek też na pewno lepiej ruszać się niż nie ruszać wcale. Chodzi też o codzienne samopoczucie, jak ćwiczyłęm było dużo lepsze :) @furelsom: Dzięki ale na ten moment szukam czegoś bardziej cywilizowanego - chociażby żeby obejrzeć sobie coś w międzyczasie na słuchawkach : )
@kloner: Będzie dobry ale micha przede wszystkim. No i takie wiosłowanie bez planu trochę słabe. Ergometr też wymaga trochę techniki, sensownej pracy na tempie i mocy więc warto to ogarnąć. Fajnym rozwiązaniem stacjonarnym (myślę, że dobrze komponowałoby się z ergo) byłyby do tego kettle - zrobiłbyś trochę siły ale tu też trzeba techniki i jakiegoś planu.
kettle


@inlog: Chce dodać do tego jeszcze trochę ćwiczeń siłowych - wcześniej miałem bieżnię. Robiłem około 4-5km w formie rozgrzewki + siłowe ćwiczenia i udało mi się schudnąć z 80 na 73 plus wyciągnąć trochę klatkę, brzuch i ramiona. Robiłem standardowe ćwiczenia hantlami, które kiedyś pokazał mi trener na siłowni. Na ten moment problem mam właśnie chociażby z rozgrzewką w mieszkaniu przed treningiem siłowym. Pajacyki, bieg w miejscu itp wszystko fajne