Wpis z mikrobloga

Mirki czy coś można zaradzić na dość przykrą dla mnie sytuację, a mianowicie sąsiad tydzień temu zamontował sobie panele fotowoltaiczne na dachu swojego garażu i od tej pory promienie słoneczne odbijane od paneli palą i niszczą mój trawnik ;/ (foto poniżej).
Trawnik który do niedawna był cały zielony teraz jest w brązowych plamach popalonej trawy (jeszcze ciepłej miejscami).
To tylko kawałek trawnika ale całe 5arów jest w takich plamach.

Sytuacja trochę patowa no bo co można zrobić? Czy to nie jest tak że te panele powinny "chłonąć" światło a nie je tak odbijać?
#prawo #ogrodnictwo #fotowoltaika #trawnik #ogrod
źródło: comment_1596469478Dqnb2jEpgKqQvj5BK0MYpT.jpg
  • 176
@klinQQ: przypominasz mi głównego bohatera Konopielki, który był zesrany przed nowiną technologiczną jaką był prąd. Sąsiad postawił sobie panele a tobie się krowy przestały cielić xD
U mojej różowej na wsi, ludzie mówią, że deszcz nie pada bo farma wiatrowa jest na polu. Powinieneś się tam przeprowadzić
@chopak uproszczenie. nikt nie powiedział, że panele są przodem do południa. Do północy też nie, raczej coś pomiędzy, ale widać, że słońce "ślizga się po dachu i świeci OPowi w oczy. Bardziej bym powiedział, że ma panele skierowane na południowy wschód i wieczorem słońce jest za domem, a że jest lato to przypieka.
Ty rozumiesz, że od tych paneli tak skierowanych nie ma prawa światło paść na trawnik?


@chosenon3: podaj konkretny przepis.

Fizyki nie oszukasz Mirek.


@chosenon3: a Ty jej nie poznasz.

No i wydaje mi się, że panele są tak skonstruowane by nie odbijał światła a ja "absorbowały".


@chosenon3: wydaje Ci się.

Jak lusterko, które ma za zadanie odbijać porównujesz do panelu, który ma za zadanie "pochłaniać" i nie odbijać uważasz
@klinQQ: W jakich godzinach podlewasz trawnik? Jeżeli podlewasz w pełnym słońcu to niestety słonko może wypalać trawę, należy podlewać po zachodzie lub bardzo wczesnym rankiem inaczej należy spodziewać się takich skutków.
@kodishu: nie wiem czy chodzi o to że wyśmiewasz kogoś bo twierdzi że to słońce kręci się wokół ziemi. Bo jak o to chodzi no to nie zauważyłem żeby ktokolwiek o tym wspominał, raczej o potocznym i przez każdego rozumianym zwrocie „ruch słońca po niebie” gdzie punktem odniesienia jest np dach budynku to tak, względem dachu i obserwatora porusza się słońce a nie ziemia, najdalej w 3 klasie podstawówki o tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aarahon: ja zaś bardzo dobrze umiem określić ciebie. Jesteś zwykłym chamem ze słomą w butach. Mającego problemy ze zrozumieniem podstawowych pojęć i kręcisz w internetach afery z byle powodu. Masz przerośnięte ego, uważając się za eksperta w każdej dziedzinie, jednoczenie twój stan wiedzy o otaczającym cię świecie jest na poziomie 17 latka. Jedyne co umiesz to w rozmowie z innymi używać epitetów pod ich adresem uznając, że dodaje ci to splendoru.
ja zaś bardzo dobrze umiem określić ciebie.


@kodishu: najpierw piszesz to co powyżej a potem mylisz się w każdym kolejnym zdaniu.

Mającego problemy ze zrozumieniem podstawowych pojęć


@kodishu: możesz wskazać te pojęcia z którymi mam problem?

i kręcisz w internetach afery z byle powodu


@kodishu: po prostu się zapytałem a innych cytowałem i odpisywałem na takich samych warunkach.

Masz przerośnięte ego, uważając się za eksperta w każdej dziedzinie, jednoczenie