Wpis z mikrobloga

Mirki czy coś można zaradzić na dość przykrą dla mnie sytuację, a mianowicie sąsiad tydzień temu zamontował sobie panele fotowoltaiczne na dachu swojego garażu i od tej pory promienie słoneczne odbijane od paneli palą i niszczą mój trawnik ;/ (foto poniżej).
Trawnik który do niedawna był cały zielony teraz jest w brązowych plamach popalonej trawy (jeszcze ciepłej miejscami).
To tylko kawałek trawnika ale całe 5arów jest w takich plamach.

Sytuacja trochę patowa no bo co można zrobić? Czy to nie jest tak że te panele powinny "chłonąć" światło a nie je tak odbijać?
#prawo #ogrodnictwo #fotowoltaika #trawnik #ogrod
klinQQ - Mirki czy coś można zaradzić na dość przykrą dla mnie sytuację, a mianowicie...

źródło: comment_1596469478Dqnb2jEpgKqQvj5BK0MYpT.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@fizzly o k---a nie wierzę że ci się wydaje że słońce jest jak na rysunkach w przedszkolu i że się nie rusza w ciągu dnia hahahahahha
  • Odpowiedz
@klinQQ: czemu piszecie, że światło nie ma prawa się tak odbijać skoro nawet na zdjęciu widać że odbija się od paneli i pada na aparat. @SzubiDubiDu to elegancko rozrysował. Może spróbuj zamontować nawadnianie bo te miejsca mogą być po prostu przesuszone od ciepła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@klinQQ: To na bank nie panele. Ostatnio miałem ten sam problem, dwie okrągłe plamy na trawniku, które mają zdecydowanie wyższą temperaturę niż trawnik wokół nich. Co to jest, to jeszcze do tego nie doszedłem, ale ktoś mi powiedział, że mogą to być jakieś robale albo zbyt dużo nawozu.
  • Odpowiedz
@klinQQ: Na pierwszy rzut oka wydaje się to głupie, ale na drugi już niekoniecznie. Pomocne byłoby zdjęcie satelitarne budynku z panelami i trawnika z narysowanymi kierunkami świata. To wiele wyjaśni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@majorponury: a czemu wnioskując po tym zdjęciu wykluczasz taką możliwość, że prawo załamania światła nie jest zachowane? Jak to stwierdziłeś? Jak zmierzyłeś, że nie ma takiego kąta odbicia do kąta padania, który by odpowiadał tym wypalonym miejscom? Może te pozycje, w których słońce pada pod kątem odpowiadającym plamom są wyjątkowe, bo nie napotyka akurat w tych miejscach na płot tuje, drzewo, penele nie są jednorodnym ośrodkiem, mają łączenia, może akurat
  • Odpowiedz