Wpis z mikrobloga

Mirki czy coś można zaradzić na dość przykrą dla mnie sytuację, a mianowicie sąsiad tydzień temu zamontował sobie panele fotowoltaiczne na dachu swojego garażu i od tej pory promienie słoneczne odbijane od paneli palą i niszczą mój trawnik ;/ (foto poniżej).
Trawnik który do niedawna był cały zielony teraz jest w brązowych plamach popalonej trawy (jeszcze ciepłej miejscami).
To tylko kawałek trawnika ale całe 5arów jest w takich plamach.

Sytuacja trochę patowa no bo co można zrobić? Czy to nie jest tak że te panele powinny "chłonąć" światło a nie je tak odbijać?
#prawo #ogrodnictwo #fotowoltaika #trawnik #ogrod
klinQQ - Mirki czy coś można zaradzić na dość przykrą dla mnie sytuację, a mianowicie...

źródło: comment_1596469478Dqnb2jEpgKqQvj5BK0MYpT.jpg

Pobierz
  • 176
@klinQQ: w pierwszej chwili pomyślałem że jesteś dzbanem, ale nie powiem tak bo to niekulturalne i w ogóle wygląda to na poważny problem dla ciebie. Jednak nie widzę żadnej możliwości żeby to była wina paneli. Po prostu kąt odbicia = kąt padania. Połóż się w tych miejscach i popatrz na panele, to nie jest możliwe żeby słońce się odbijało pod takim kątem. Poza tym tak jak ktoś napisał słońce wędruje po
Ewidendnie coś zakrzywia czasoprzestrzeń na Twoim ogrodzie, jeśli twierdzisz że słońce może odbić się pod takim kątem od paneli
@klinQQ ty lepiej sobie sprawdź czy czasem nie masz jakiś kretów czy innego robactwa w tym trawniku a nie...fotowoltanika czy jak jej tam, może jakiś pies tam nasrał i popalilo trawnik czy coś, różne są przyczyny, nie jestem ogrodnikiem ale wątpię że to od tych paneli