Wpis z mikrobloga

@HitmaNeK_: krzywdy bo ma coś powieszone? xD nosi obrożę, to nosi, przyczepić dzwonek to nie robienie krzywdy, chyba że krzywdą nazywasz fakt, że ciężej kotu upolować ptaka xD


@Bielecki: W dużym skrócie są dwa kontrargumenty na "xD".
Koty sporo wędrują i istnieje duża szansa, że sierciuch przeciskając się przez krzaki, płot lub inne miejsce zahaczy dzwonkiem i ugrzęźnie albo udusi się.

Druga, że dla kota słuch jest priorytetowym zmysłem, do
sierciuch przeciskając się przez krzaki, płot lub inne miejsce zahaczy dzwonkiem i ugrzęźnie albo udusi się


@HitmaNeK_: od tego są rozpinające się obroże, które łatwo puszczają. A dzwonek nie jest przywiązany sznurkiem do szyi, tylko przyczepiony do obroży.

Druga, że dla kota słuch jest priorytetowym zmysłem, do tego bardzo precyzyjnym (...)


@HitmaNeK_: uff, to całe szczęście, że moje nie noszą dzwonków, tylko kładą się na buczącej lodówce, pod grającym telewizorem,
@Bielecki: wincyj xD Ale Op zamieścił zdjęcie kota, na którym jest dzwoneczek. Do tego napisałeś, że "pewnie już ogłuchły". Czyli jeśli byłbyś Opem, a ja przeczytałem ze zrozumieniem, to logicznie całość układa się tak:
- koty nosiły dzwonki
- koty ogłuchły od dzwonków
- koty już nie noszą dzwonków
- koty nie reagują na mikser, bo są głuche
a bronić możesz, jeśli masz jakieś kontrargumenty, oprócz xD na końcu każdego zdania.
@mlodir: ale żeś #!$%@?ł wszystko co napisałem. Czytaj od lewej do prawej, a nie wybiórczo wyłapujesz słowa.
- koty nie nosiły dzwonków
- żyją w domu, gdzie jest sporo hałasów środowiskowych, bo są tam też ludzie
- nie reagują na hałasy typu miksera, mimo że dźwięk rozpoczyna się gwałtownie, bo są przyzwyczajone
- a "pewnie już ogłuchły" rzuciłem żartem, że niby nie reagują, bo są głuche od hałasu komunalnego (ale dźwięk
@Bielecki: jest taka bardzo fajna zasada - jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj, a już na pewno się o to nie kłóć

"Negatywny wpływ dzwoneczka na koci słuch
Zacznijmy od tego, w jaki sposób dzwoneczek dla kota może wpływać na słuch zwierzęcia. Dla drapieżnika, który poluje głownie po zachodzie słońca, słuch jest wyjątkowo ważnym zmysłem – możemy spotkać się z opinia, iż jest to wręcz najważniejszy koci
@Bielecki: #!$%@? no nie mogę... Ktoś tu naprawdę nie potrafi czytać ze zrozumieniem, ale chyba to nie jestem ja. Pamiętasz jak napisałem, że pomyliłem cię z Opem? Stąd taka logika wydarzeń i stąd to pomieszanie, a odpowiadałem na twój zarzut, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem. A z tym xD to problem jest taki, że zawsze jak pojawi się coś fajnego to przychodzą ludzie, którzy tego nadużywają i przestaje to być
jest taka bardzo fajna zasada - jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj, a już na pewno się o to nie kłóć


@Sniezkaberka: @mlodir: @HitmaNeK_: w przeciwieństwie do Was ja przynajmniej zajrzałem nieco dalej niż google "kot obroża dzwonek słuch". Zmarnowałem godzinę, żeby znaleźć Wam badania, które pokazują, że mózg przyzwyczaja się do tego typu dźwięków, podczas gdy te nie powodują utraty słuchu:

https://www.researchgate.net/profile/Jean-Marc_Edeline2/publication/262693899_A_New_and_Fast_Characterization_of_Multiple_Encoding_Properties_of_Auditory_Neurons/links/55e2f9ec08aecb1a7cc84af7.pdf
https://www.researchgate.net/profile/Boris_Gourevitch/publication/7001222_Enriched_acoustic_environment_disrupts_frequency_representation_in_cat_auditory_cortex/links/0f31753ac235003ac3000000.pdf
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0378595511000347
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bielecki: a spróbuj przeczytać to co wkleiłeam wyżej, to nie boli, nawet w tym tekście jest komentarz o braku dowodów na pogorszenie słuchu a co dopiero na jego utratę...
Według Ciebie jedynie utrata słuchu jest realnym dowodem na to że dzwoneczek źle wpływa na samopoczucie zwierzęcia? ( _)
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
@Sniezkaberka: dobra, to po kolei

Nietrudno zatem wyobrazić sobie, jak negatywny wpływ na słuch naszego pupila mogą mieć wysokie dźwięki dzwoneczka


@Sniezkaberka: jasne, nietrudno sobie wyobrazić, trudniej poszukać badań na ten temat

Dźwięk dzwonka może być dla kota bardzo irytujący


@Sniezkaberka: może być, napisałem o tym

Można spotkać się z opinią, że z czasem koci mózg uczy się ignorować (...)


@Sniezkaberka: nie z opinią, a z badaniami

Dźwięk