Wpis z mikrobloga

zmień miasto na nieswoje i będzie Cie stać

@suqmadiq2ama: Wow, ale ty masz silną psychikę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarabiam dużo powyżej średniej krajowej, więc stać mnie na dużo, ale że nie jestem debilem to wiem, że nie każdy ma tak różowo jak ja.
Nie wiem jak można zdanie "dużo ludzi zarabia 3k" pomylić z "zarabiam 3k" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może
  • Odpowiedz
@Pantegram: i jesteś w stanie oszacować że za 30 lat będziesz tak samo dobrze zarabiać? Jeśli tak to nic tylko kopać fundamenty.

Ja np nie planuje nic dalej niż na tydzień do przodu a pracę już zmieniałem 40 razy, gdybym chciał się budować to bym #!$%@?ł szczaw od 20 lat pracując za te same śmieszne pieniądze w jednym januszeksie który na pytanie o podwyżkę by pytał jak tam hipoteka.

dzisiaj
  • Odpowiedz
@TheHatefulCoder: większość życia przemieszkałem na zachodzie więc ciężko mi rozmawiać na argumenty z polakami którzy na jedzeniu będą oszczędzać byleby tylko kłaść się spać z myślą że za 40 lat będą mieli własny dom. Głównym argumentem takich ludzi jest pieczenie dupska że komuś spłacają, polska to jest inny świat - ciemnota wymieszana z kościołem i na bombelki dali a tamci ino kradli dla siebie gdzie złodziej jest człowiekiem zaradnym a
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Ale czemu zakładasz typie, że jak bronię jakiegoś podejścia, to sama je stosuję?

Masz strasznie ograniczone horyzonty, skoro uważasz, że jest tylko jeden słuszny przepis na życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie mają różne sytuacje życiowe, różne warunki i szanse. To, co dla ciebie byłoby strzałem w stopę, dla kogoś innego może być bardzo rozsądnym wyborem. I owszem, nie wszyscy ludzie przy podejmowaniu dużych życiowych
  • Odpowiedz
@korni007 #!$%@? nie wiem jakie macie postrzeganie o wsi, ale mieszkam tu całe życie i nigdy nie słyszałem "o ten się buduje, to ma pieniądze" to co właśnie sugerujecie.
Najczęściej widzę o wsi wypowiadają się osoby, którzy byli we wsi 20 lat temu nie licząc weekendów. No chyba, że ja mieszkam w jakiejś dziwnej wsi..
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Trochę Ci się dziwię - ja większości życia na zachodzie nie spędziłem, ale nie jestem na tyle ograniczony, żeby zauważyć, że twój fantastyczny zachód to jest zupełnie inny świat, w którym nie było przez 45 lat komunizmu. Porównywanie mentalności ludzi, którzy wychowali się za komuny i potem wychowali swoje dzieci, z ludźmi którzy już w latach 60 ubiegłego stulecia żyli jak ludzie jest niedorzecznością.
  • Odpowiedz
Ja na nic nie trafiłem xD U mnie remontami brat kieruje xD


@Shatter: To masz luks sytuację... Jeszcze rodzina, z którą się wychodzi dobrze nie tylko na zdjęciu... Taką rodzinę mieć to jak wygrać z rakiem, Mirku ^^
  • Odpowiedz
@Shatter: Nieruchomość: 0.5-1 mln cebulionów. Rodzina na którą można liczyć: bezcenna! ( ) ( ͡ ͜ʖ ͡)

A tak trochę poważniej to mi się wydaje, że kto się budował, ten się w cyrku nie śmieje xD Chociaż nie mam domu, to z opowieści znajomych przy budowach i remontach zawsze są niestety jakieś kwiatki i niestety nic nie chroni przed nimi
  • Odpowiedz
30 lat temu były lata 90, za 30 lat świat też będzie inny, skrajnym debilizmem jest przywiązywanie się do tak niestabilnego kraju jeszcze na zadupiu


@suqmadiq2ama: Aha - czyli skoro Ty nie chcesz mieszkać w Polsce, bo Tobie się tu nie podoba, to rozumiem, że wszyscy rodacy, którzy zostali w kraju, to z automatu debile ( ) Fajna logika - taka mocno sentymentalna, a mało logiczna.

Masz pełne prawo nie cierpieć Polski i nie chcieć tu mieszkać, jednak chociaż trudno będzie Ci to zrozumieć, to są ludzie, którzy wolą mieszkać właśnie w Polsce. Sama znam ludzi, którzy wrócili z emigracji z Norwegii czy z UK i wolą jednak mieszkać w PL, bo zbyt dużo rzeczy im się tam nie podobało (nie byli w stanie zdzierżyć różnic w mentalności, a w PL żyją na bardzo dobrym finansowo poziomie). I chociaż dla mnie również jest to dziwne, to tacy ludzie istnieją i
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie, że zrobili konstrukcję dachu o ponad metr za niską względem drugiej połaci i chcieli to zostawić xD


@Shatter: "Paaanie, to się zateguje!" xDD Skąd oni biorą takie pomysły, że inwestor będzie miał równie #!$%@? co oni xD

Bardzo dobrze, że ich Twój tata pilnował - jedyna skuteczna metoda na takich "fachurów"... Pozdrowionka! ( )
  • Odpowiedz