Wpis z mikrobloga

@atm-Pa: Jest sporo audycji, vlogów, blogów. Opieranie się tylko na Bartosiaku to zawężanie sobie pola i ogółem zamykanie się w jaskini. Słuchając Bartosiaka mam wrażenie, że to jakieś fantasy, gdy mówi że wojsko polskie ma ruszać z odsieczą państwom bałtyckim. Jest to totalnie oderwane od realu, odnośnie tego jaką mamy gotowość bojowo-sprzetową, bo tu lepiej posłuchać co mówi Jacek Hoga i skonfrontować to z planami fantasy pana Bartosiaka oderwanych od realu
@dr_gorasul: aleś mnie zezłościł taką jednostronną oceną. Wg mnie Bartosiaka wykonał całą pracę u podstaw, niosąc kaganek myślenia szerszego niż wojna LGBT z patriotyzmem. Zainteresowanie np wykopków myśleniem poza szablonem ograniczonym tępymi wizjami polityków, zasługuje na Oskara. Być może za kilka lat, poszerzenie wiedzy o geopolityce wśród nas, pociągnie za sobą realne wzięcie pod uwagę w dyskusji publicznej spraw WAŻNYCH.
@atm-Pa: @dr_gorasul: Jacek Bartosiak jest częścią Strategy&Future do którego należy m.in. Marek Budzisz. Zaletą grupy S&F jest to, jeżeli komentarz geopolityczny się nie spodoba to można wysłuchać głosów reszty członków lub wywiadów z (często zagranicznymi) gośćmi.
@MatthewDuchovny: Radziejewski realnie zawsze stwierdza, ze jestesmy w gownie po uszy i sie zaczelismy urzadzac.

Oderwanie intelektualne naszych elit, od sytuacji na swiecie, ale oderwac ich od stołkow SSP , to tylko granatem. Niemcy robia sobie pole manewru- na wszystkie strony- a my wiernopoddanczo wybralismy strone, na poczatku rozgrywki o dominacje.