Wpis z mikrobloga

Niesamowity absurd przygotowany przez ukraińskie Ministerstwo Ochrony Zdrowia. Na czerwonej liście państw, których obywatele muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie na Ukrainie, są te państwa, w których "wskaźnik na 100 tysięcy mieszkańców za ostatnie 14 dni" (do końca nie rozumiem czy chodzi tu o liczbę aktywnych przypadków czy o liczbę zachorowań) wynosi ponad 40 lub przyrost tego wskaźnika wyniósł więcej niż 30% w stosunku do poprzedniego odczytu.
I tak na czerwoną listę trafiła Polska, bo mamy spory przyrost przypadków w ostatnich dniach. Na tej samej liście są na przykład Węgry - u nich liczba przypadków skoczyła z kilku do kilkunastu dziennie. :-) Zatem wzrost o ponad 100% i czerwona lista. Z kolei na zielonej liście jest na przykład Bangladesz, w którym co prawda notuje się około 3000 nowych przypadków dziennie, ale trend jest delikatnie spadkowy. :-)

Kryteria wejścia na zieloną listę spełnia też sama Ukraina, i to chyba rozwiązanie zagadki tego absurdu.

#ukraina #koronawirus
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZielonkaBezOgonka ziomeczku, mam intela. Kwarantanna jest, z lotniska nie wypuszcza jak nie masz na covid ubezpieczenia o tej ich aplikacji Działaj w Domu. Ale to tylko teoria. Tyle co się po rusku dogadalem to pytam czy jak zrobię test to mnie puszczą. A on powiedział, że ja tu nie jestem zarejestrowany, mogę se chodzic. Testu nie zrobiłem, wyszedlem, siedzę na majdanie i pije Morgana.
  • Odpowiedz
@ZielonkaBezOgonka no ja Ci mogę mówić tylko za siebie, nie powiem Ci czy wszystko będziesz miał tak samo przy wyjściu z samolotu. W appce adresu nie dajesz, dajesz go tylko pogranicznikowi. Jak zobaczy, że aplikację masz na tym ostatnim, pomarańczowym ekranie, to zapyta tylko gdzie będziesz siedział. To podaj adres jaki tam chcesz i po sprawie. Przy powrocie oni i tak Ci tego nie sprawdzą czy rzeczywiście tam byłeś, bo jak.
  • Odpowiedz