Wpis z mikrobloga

@wicherq moi dziadkowie mieli po kilka kilkanaście lat w trakcie powstania. Myślę że zarówno oni, jak moi rodzice, ja z rodzeństwem i moje dzieci, wszyscy zdecydowanie cieszą że dziadkowie przeżyli to nieszczęsne wydarzenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@technojezus: a to ktoś wykorzystywał? Wysyłał na czołgi z karabinem, których było 10x mniej niż dorosłych powstańców? Pomnik jest czcią dla dzieci, które zginęły w powstaniu, a które w dużej mierze miały funkcje cywilne - jak poczta.
  • Odpowiedz
@Turahk: A kogo przepraszają inne kraje gdy to robią? Pośmiertne przeprosiny, wyrażenie żalu, apel no i w sumie te dzieci może miały rodzeństwa, kuzynów, są nowe pokolenia które nadal mogą o tym opowiadać w swoich rodzinach i nie dostali jasnego zrozumienia i przeprosin.
  • Odpowiedz
@dafto: przecież byly akcje gdzie np. ponad 200 osób w tym młodzi atakowali jakieś pozycje niemieckie, mają po 1-3 bronie na 10 osób i gdzie straty wynosiły prawie 100%. Dla ciebie to normalne?
  • Odpowiedz
@technojezus: Ja wiem ze to były inne czasy i pragnienie wolności grzało krew. Mimo ze jestem prawicowcem to uważam ze PW było bez zasadne i niepotrzebne. Co gorsza zapłaciliśmy słono ale i tak nie zrozumieliśmy tego błędu i jeszcze gloryfikujemy porażkę. To jest straszne. Chwała bohatera, hańba polityka i dowódcom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@technojezus: takie były czasy bestialskie i tyle. Niemcy też w volksturmie lapali i dzieci i dziadków do wojska. Nie kojarzę jak w ZSRR ale podejrzewam że też by się nie cackali(skoro potrafili zabijać sieroty bo brak sierot brak problemu)
  • Odpowiedz
@technojezus: rozumiem że te dzieci rzeczywiście mogły same chcieć walczyć ale jeżeli jakiś dowódca na to przyzwala to nie jest dobrym dowódcą i powinien za takie coś odpowiedzieć, za to że przyzwolił i nie sprzeciwił się temu żeby dzieci walczyły, a jak jeszcze daje broń to taki dowódca powinien być rozstrzelany. Jeszcze rozumiem jakieś budowanie barykad poza frontem czy obieranie ziemniaków, ale nie latanie z karabinem czy pistoletem przez dzieciaki.
  • Odpowiedz
@technojezus: yyyy no bo w Polsce byli gońcami i yyy mogli być rozstrzelani bez ostrzeżenia, a na bliskim wschodzie strzelają z karabinów yyyy

co z tego, że jakby było wystarczająco broni to pewnie w Polsce też by strzelali yyy
  • Odpowiedz
@zarowka12 dzieci nie, hańba jest na nas dorosłych. Tych co dopuścili żeby te dzieci się poświęcily (w najlżejszej opcji, w najcięższej: nakłaniały do tego), tych dorosłych którzy ten pomnik wystawili i nas że pozwalamy aby dalej w tej formie stał.

Jestem za uczczeniem ich pamięci ale nie w tej formie.
  • Odpowiedz