Wpis z mikrobloga

Czy istnieją takie urządzenia, np. u majfriendów za niską cenę, które z opóźnieniem przepuszczają zasilanie?
Potrzebne by mi to było do drugiego routera, który musi się załączyć później niż pierwszy - do którego jest połączony, bo inaczej urządzenia po WIFI nie chcą się z nim łączyć.
Zawsze musiałem ręcznie restartować drugi router, gdy odłączali zasilanie. A często się to zdarza u mnie nocą na terenie pozamiejskim.

Oba routery posiadają te same SSID i hasło.

Jak takie coś może się nazywać po polsku i po angielsku?

#pytaniedoeksperta #elektryka #router #siecikomputerowe
rukh - Czy istnieją takie urządzenia, np. u majfriendów za niską cenę, które z opóźni...

źródło: comment_1596106816m9dYWrXGvvMhVIZ8wjjVj4.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rukh: ja bym poszukał czegoś w stylu smart plug od xiaomi (smart home). W apce chyba dałoby radę ustawić taki scenariusz żeby się wyłączał na minutę po dostaniu zasilania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@rukh: pewnie. Np sonoff Basic z wgranym esphome, który kompilujesz z opóźnieniem załączenia przekaznika. Mogę Ci pomóc w razie czego :)
  • Odpowiedz
@KKK1337: nie, bo nie ma.uzwojenia wtornego.
Natomiast, biorac pod uwage pole magnetyczne ziemi, to wyjdzie.cos w rodzaju zajebiscie wielkiego generstora prundu. I tak majfriend (bo skad wziac tyle kabla jak nie od niego) i wykopek rozwiaza problem energetyczny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rukh: Moze to problem ze zle skonfigurowanym routerem? Np. Źle ustawione DHCP przez co nie moze przypisac adresu IP urzadzeniom
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzak333: wszystko działa jak należy, Router numer 2 ma DHCP wyłączony.
Jedynie Router 2 musi być uruchamiany po Router 1, a nie naraz.
Może z tego wynikać że to stary Router, nie wiem.
  • Odpowiedz