Wpis z mikrobloga

Kiedyś znajomy pochwalił mi się, że zrobił fejkowe konto dziewczyny na facebooku i wypisywał prowokacyjne wiadomości o zabarwieniu erotycznym do różnych facetów. Oczywiście, żeby to było wiarygodne i skuteczne to użył zdjęcia atrakcyjnej dziewczyny. Och, jak go to bawiło! Niezmiernie! Chciał mi o tym opowiedzieć właśnie jak o czymś zabawnym. Ale dla mnie to było głupie.

Po pierwsze, nie podoba mi się takie żerowanie na instynktach tych mężczyzn. Wiadomo, oni są niewyżytymi głupkami, ale czy to że ktoś jest ułomny pod jakimś względem usprawiedliwia wykorzystywanie tej ułomności? No nie bardzo. Zwłaszcza, że to on sam przecież do nich pisał z tego konta i to on rozpoczynał ten seksualny kontekst. Ludzie często mają takie podejście, że słabi się sami proszą o to by na nich korzystać tym że są słabi... Jak dla mnie to jest po prostu żałosne by tak myśleć. Słabym się pomaga albo przynajmniej ich ignoruje. A nie im jeszcze dokopuje. Najłatwiej korzystać na słabych, więc jeśli to kogoś podbudowuje to źle to o nim świadczy.

Po drugie, zapytałem go skąd ma te zdjęcia to okazało się, że jest to jakaś koleżanka jego kolegi. Ona o tym nie wiedziała. Czyli on wykorzystał wizerunek tej dziewczyny nie pytając jej o zgodę i nie widział w tym nic złego. Opieprzylem go wtedy. Wytłumaczyłem mu, że tak się nie robi, że on sam pewnie nie chciałby by jego twarz była wykorzystywana bez jego wiedzy. I to jeszcze w takich dziecinnych i obleśnych zagrywkach...W sumie to nie jest tak, że on nie widział w tym nic złego. On nawet o tym nie pomyślał w tych kategoriach. I tutaj nachodzą mnie takie refleksje, że zło powstaje właśnie wtedy kiedy ludzie są obojętni. Bo czasami wystarczy komuś wskazać gdzie zabłądził, zwrócić mu uwagę i wtedy ludzie zyskują nowe spojrzenie. To oczywiście nie zawsze jest takie proste, ale mimo wszystko warto próbować. W tym przypadku zadziałało, on powiedział, że w sumie mam racje i głupio zrobił. Czułem się wtedy jak Jezus.

Tylko też upominać trzeba grzecznie i kulturalnie, bo gdy się kogoś atakuje to nawet nie zostaniemy wysłuchani, ludziom się wówczas włączą automatyczne mechanizmy obronne. Zastanówcie się, czy nie żyłoby się nam lepiej na tym świecie, gdybyśmy mieli nawyk myślenia o drugim człowieku? Często ludzie się zapominają w ramach tworzenia jakichś sensacji, zabaw czy intryg, szkoda tylko, że może się to odbywać kosztem drugiego człowieka... A nigdy nie wiemy kiedy to my będziemy tym drugim człowiekiem. Wierzę, ze wrażliwość można wyrobić. Po prostu to jest kwestia wyobraźni.

#przemyslenia #przegryw #stulejacontent #spermochlip #blackpill #takbylo #logikaniebieskichpaskow
  • 8
@pyroxar: Ja myślę, że ludzie najbardziej głupieją w masach. Jeżeli jakaś czynność nie jest odrzucana w jakichś kręgach, a wręcz jest uznawana za normalną - mało kto się wylamuje. Tak w sumie działa lincz. Odpowiedzialność jest rozproszona, więc nikt się nawet nie zastanawia tylko pędzi za stadem - bo przecież wszyscy to robią czyli jest to rzekomo ok
@Thachi:
Aha
Cuck z moderacji usunął mój komentarz, gdzie rzuciłem jedno ocenzurowane wyzwisko w stronę hipokrytów (bez wytykania palcem konretnej osoby), kiedy jednocześnie nie potrafili nic zrobić z takim czymś jak troll z jakimś frajerem w stroju rycerza na awatarze, ups
Gratulacje, moderacja