Wpis z mikrobloga

@Cebulaburak: Tylko nie jedź na północ, warto zrobić te pare kilometrów więcej, bo na południu jest dużo lepsza pogoda. Zjedź sobie z autostrady na Sibernik i jedź wzdłuż morza. Znajdziesz tam na spokojnie kwaterę.
@Cebulaburak Może Cię zaskoczyć pogoda. Nie ma deszczu i nie trzeba kurtki w lecie jak nad Bałtykiem. No i jak idziesz do knajpy, to nie dostajesz żarcia w plastiku i na papierowym talerzu jak nad Bałtykiem. Ale za to Polaków jest tyle co nad Bałtykiem :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cebulaburak: jest luzik arbuzik, wszystko otwarte, ludzi w sumie mało, na plażach przyjemnie luźno, Polaków oczywiście zatrzęsienie.
W 90% miejsc można płacić kartą (mam PKO i nie mam opłaty za przewalutowanie więc lux) ale jeśli masz bank PKO to na bramkach w Zagrzebiu nie zapłacisz kartą, only cash.
Chorwaci ogarniają po angielsku, więc też nie ma spiny. Piwo Pan smakuje jak siki jbc.
Warto smakować owoce morza, bo są świeżutkie. Cievapcici
Nie ma deszczu


@2giekonto: byłem służbowo w Valbandon parę lat temu to dwa dni lało. Teraz jak patrzę długoterminową dla Zadaru to też zapowiadają burze. Tylko czy jest sens wierzyć długoterminowym?

Tylko nie jedź na północ, warto zrobić te pare kilometrów więcej, bo na południu jest dużo lepsza pogoda.


@ziemniag: Zadar jest już ok pogodowo czy szukać coś niżej?
@ziemniag: my się wybieramy na dwa auta z dziećmi, więc klimat małych miasteczek będzie mniej istotny. Bardziej atrakcje dla dzieci i wypoczynek.

Klimat małych miasteczek lubię poczuć jak jestem gdzieś na wyjeździe sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ziemniag: w samym zadarze niewiele, pewnie zwiedzimy stare miasto i połazimy po wybrzeżu. Ale z zadaru planujemy na przykład wyskoczyć do parku Krka.

Co Ty byś proponował zamiast Zadaru?
@Ra_fau: np. Rogoznica. W dzień fajne warunki na spędzanie czasu nad wodą, polecam nurkowanie z rurką. Wieczorami możecie pochodzić sobie po miasteczku. Polecam też zobaczyć Primosten. Trochę dalej, ale warto pojechać to Trogir. Na Krka też blisko.