Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy wraz z coraz większymi zarobkami i z czym większymi oszczędnościami kupujecie coraz droższe rzeczy? Częściej jecie na mieście, lepsze auto, może większe mieszkanie, lepsze ciuchy, gadżety?

Ostatnio z męzem (oboje 31 lat) skapneliśmy się że my w ogóle nie mamy "lifestyle creep". Jak wybiło nam 500k plnów na koncie to nic sobie nie kupiliśmy. Jak wybiła bańka to wypiliśmy szampana do filmu... Idziemy do dwóch baniek a dalej jemy to samo co jedliśmy pare lat temu, ubieramy się normalnie, auto to samo od 15 lat. Chyba sama świadomość takiej ilości pieniedzy sprawia nam frajde. Nie potrzebuje Switch'a, mąż nie potrzebuje BMW, ja nie musze mieć tony kosmetyków....

Ale wejście na konto i zobaczenie tych 7 cyfer robi frajde ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #gownowpis #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f20aa397b115fe4bd875d0c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 27
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na waszym miejscu bym chyba negocjował pracę na niepełny etat skoro wam i tak zbywa, to będziecie mieli więcej czasu dla siebie.
Z jednej strony spoko, że was te pieniądze nie "parzą" żeby je wydawać masowo a z drugiej trochę dziwne, że w pewnym momencie nie pomyśleliście czegoś w stylu "pojedźmy na wycieczkę na miesiąc" albo "kupmy porządny telewizor". Większość mirków pewnie zacznie pytać czy nie macie jakichś marzeń czy
  • Odpowiedz
@Arkos12: Myślę, że zdecydowana większość wykopu zarabia w okolicach 3-5k na rękę ale po prostu się tym nie chwali za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) pamiętaj, że mediana zarobków w polsce to 3k na rękę, czyli połowa Polaków zarabia mniej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: wykop to dziwny portal, z zjednej strony zaburzone, 30 letnie przegrywy mieszkające z rodzicami i tyrajace za najniższą krajową. Z drugiej strony multi milionerzy i programiści 15k.


Jak to możliwe że ten portal ściąga tylko skrajnych przegrywów i skrajnych wygrywów, nie do pojęcia

@Arkos12: zdradzam sekret. Programisci 15k to tak naprawde informatycy 3.k, a milonerzy to te same przegrywy wymyslajace jakies bajki
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem że to bait ale w swojej mikroskali (nie mam aż takich pieniędzy) napiszę że lubię od czasu do czasu kupić sobie jakiś "gadżet" ale i tak potem mam wyrzuty sumienia że za dużo wydałem :P
Zonie też od czasu do czasu mówię "idź do fryzjera, kup sobie to albo tamto, przecież na to pracujemy i zarabiamy"
  • Odpowiedz
Skoro aż takie dochody to pewnie własna działalność, niemożliwe, bo każdy przelew do urządu skarbowego boli tak bardzo, ze aż chce się kupić samochód, żeby mieć koszta.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wyczuwam zarzutkę, ale odpiszę.

To nie chodzi o to, żeby wraz ze wzrostem zamożności zacząć wydawać pieniądze bez sensu. Bardziej chodzi o to, że gromadzenie majątku dla samego faktu jego posiadania jest bez sensu i jak dla mnie jest pomyłką w systemie wartości. Przynajmniej dla mnie, pieniądze są środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest - ogólnie mówiąc - fajne życie. Jeśli ktoś odmawia sobie wszystkiego i nic go nie cieszy,
  • Odpowiedz